Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Plānveida operāciju var iekļaut ienākumu deklarācijā kā attaisnotos izdevumus

J
jautā:
22. martā, 2018
Zane

Labdien! Plastiskās operācijas (piemēram, pēc diagnozes – krūts ptoze, asimetrija) izdevumus (ja izrakstītajā rēķinā minēts: plānveida operācija) drīkst iekļaut attaisnotajos medicīniskajos izdevumos pilnā apmērā, vai tomēr šeit ir kādi ierobežojumi? Kā MK noteikumu Nr. 336 kontekstā izprast terminu – medicīniska indikācija? Vai krūts ptoze ir medicīniska indikācija šo MK noteikumu izpratnē?

A
atbild:
09. aprīlī, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Attaisnotajos izdevumos nodokļu maksātājam ir tiesības iekļaut izdevumus par ārstniecības iestādē saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem.

Ņemot vērā to, ka attaisnotajos izdevumos ir tiesības iekļaut izdevumus par medicīnas un ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu, tad deklarācijai pievienoto čeku, kurā ir norādīts pakalpojuma nosaukums: medicīnas pakalpojums – plānveida operācija, drīkst ņemt vērā un iekļaut gada ienākumu deklarācijā attaisnotajos izdevumos.