Lasīšanai: 1 minūte

Kā pārim noformēt īpašumtiesības uz mājokli

J
jautā:
15. martā, 2018
Sindija

Labdien! Ar dzīvesbiedru tūdaļ iegādāsimies īpašumu. Viņš būs galvotājs bankā manam hipotekārajam kredītam, kā arī viņš sakrāja lielāko daļu pirmās iemaksas, un par dzīvokli maksāsim kopā. Kā mums rīkoties, lai juridiski arī viņam pienākas kādas tiesības uz īpašumu?

A
atbild:
26. jūnijā, 2018
Una Medne
juriste

Jums ir divi varianti turpmākajai rīcībai. Vai nu jūs nekustamo īpašumu reģistrējat uz abiem, tas ir, puse no nekustamā īpašuma tiek reģistrēta jums un puse jūsu dzīvesbiedram. Otrs variants ir gadījumā, ja jūs esat precēti, tad Jūsu vīram jau pēc noklusējuma pienākas puse no visas mantas, kas iegūta laulības laikā, ar nosacījumu, ka Jums nav noslēgts laulības līgums par visas mantas šķirtību.