Pārdevām māju, kas tika mantota no vīra, un māja bija ieķīlāta bankā kā galvojums dēla dzīvokļa kredītam. Vai ir iespējami kaut kādi atvieglojumi, ja tas nav bijis vienīgais īpašums, neesmu bijusi deklarējusies? Šī nauda pat netika ieskaitīta pārdevēja kontā, jo lielāko daļu paņēma banka, lai noņemtu ķīlu un vispār varētu pārdot māju, un tikai neliela daļa tika ieskaitīta pārdevēja kontā. Vai šo naudu, ko paņēma banka, vismaz var iekļaut deklarācijā kā izdevumus, kas radušies mājas pārdošanas procesā?
Pārdodot nekustamo īpašumu, no gūtā ienākuma ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Nodokļa likme ir 15% no starpības, kāda veidojas, no pārdošanas ieņēmuma atņemot īpašuma iegādes vērtību.
Deklarēšanās īpašumā, ko pārdod, ir viens no kritērijiem, ko ņem vērā, piemērojot nodokļa atbrīvojumu. Vēl ir divi gadījumi, kad nodoklis no ienākuma nav jāmaksā, ja pārdod vienīgo īpašumu.
Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikts, ka nodoklis nav jāmaksā:
Ja kredīts būtu ņemts mājai, kuru pārdevāt, tādā gadījumā iegādes vērtībā būtu iekļaujami samaksātie procentu maksājumi (nevis viss kredīts).
Bankai atdotā nauda nevar būt izdevumi, ko iekļaut nekustamā īpašuma iegādes vērtībā, jo tie vienkārši ir ienākumi, ar kuriem sedzat saistības.
Informācija par nodokļa maksāšanu jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Saziņas iespējas VID mājaslapā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!