TĒMA: Nodokļi

Tiesības reģistrēties VID PVN reģistrā pirms darījumu veikšanas

J
jautā:
18. jūlijā, 2017
Anete

Vai jauns uzņēmums (SIA), kas jau ir reģistrējies komercreģistrā šī gada sākumā, bet vēl īsti neveic savu saimniecisko darbību, var reģistrēties PVN reģistrā, ja neveic Pievienotās vērtības likuma 55. panta pirmās daļas darbības, neiegādājas preces no ES 10 000 eiro vērtībā un nesniedz pakalpojumus 50 000 eiro vērtībā? Saimnieciskā darbība tiks uzsākta pēc kāda mēneša vai diviem.

A
atbild:
26. jūlijā, 2017
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Vispārīgie noteikumi nodokļa maksātāja reģistrācijai VID pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrā ir noteikti Pievienotās vērtības nodokļa likuma 55. pantā.

Savukārt Pievienotās vērtības nodokļa likuma 117. panta otrā daļa nosaka, ka reģistrēts nodokļa maksātājs iesniedz nodokļa deklarāciju VID arī tad, ja taksācijas periodā tas nav veicis ar nodokli apliekamus darījumus.

No minētajām Pievienotās vērtības nodokļa likuma normām secināms, ka iekšzemes nodokļa maksātājam ir tiesības reģistrēties VID arī pirms tādu darījumu veikšanas, kas apliekami ar PVN.