Pirkšanas-pārdošanas līgumu var apstrīdēt tiesā

J
jautā:
27. aprīlī, 2017
Sandra

Sveicināti! Vai ir iespējams pārsūdzēt pirkšanas pārdošanas līgumu, ja persona ir mirusi un par šādu līgumu tika uzzināts tikai tad, kad cilvēks bija miris? Kā šādā situācijā rīkoties?

A
atbild:
13. maijā, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Rolands Neilands, zvērināts advokāts

Pārsūdzēt pirkšanas-pārdošanas līgumu nevar, bet to var apstrīdēt tiesā.

Ja persona, kura slēgusi kādu pirkšanas-pārdošanas līgumu, ir mirusi, tad tikai mantojuma atstājēja mantiniekiem ir tiesības veikt kādas tiesiskas darbības, tostarp apstrīdēt tiesā kādus šīs personas darījumus.

Lai apstrīdētu šo pirkšanas-pārdošanas darījumu, jāpārliecinās, ka šis darījums ietilpst mantojuma masā un uz to ir pieteicies kāds konkrēts mantinieks.

Ja mirušās personas mantinieki vēlas apstrīdēt konkrētu pirkšanas-pārdošanas darījumu, tad mirušās personas mantiniekiem ar attiecīga satura prasību ir jāvēršas tiesā,  pamatojot savu viedokli ar argumentiem un pierādījumiem.