Lasīšanai: 1 minūte

Vienošanās nav šķērslis prasībai tiesā

J
jautā:
02. decembrī, 2016
Laimdota Kresova

Bērna tēvs maksā uzturlīdzekļus diviem bērniem 156 euro par abiem, vienam ir 11 gadi, otram 6 gadi, tūlīt būs seši. Zinu, ka tas nav pilnā apmērā un vai varu pieprasīt lielāku summu? Ar sarunām nav līdzēts. Mums par uzturlīdzekļiem ir pie jurista pieci gadi atpakaļ noslēgta vienošanās, ko nu arī ir sācis ignorēt, un katru mēnesi ir jālūdzas. Ko darīt šādā situācijā?

A
atbild:
07. decembrī, 2016
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja otra puse neievēro likumā noteikto absolūto pienākumu uzturēt bērnu un nenodrošina uzturlīdzekļus bērna ikdienas aprūpei vismaz Ministru kabineta noteiktajā minimālajā apmērā, līdzšinējā savstarpējā vienošanās nav šķērslis uzsākt uzturlīdzekļu piedziņu tiesā. Ja vienošanās noslēgta notariāla akta formā, tiesā var lūgt piedzīt arī uzkrājušos uzturlīdzekļu parādu.