Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ūdens temperatūra dzīvoklī - no 55°C līdz 70°C

J
jautā:
25. oktobrī, 2016
Signe

Labdien, sakiet, lūdzu, kāds normatīvais akts (attiecīgi pants vai punkts) nosaka, cik karstam ir jābūt karstajam ūdenim pilsētā daudzdzīvokļu mājā? Jau iepriekš pateicos par sniegto atbildi.

A
atbild:
24. novembrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Vienīgais normatīvais akts, kas nosaka nepieciešamo karstā ūdens temperatūru daudzdzīvokļu mājās, ir Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 332 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 221-15 "Ēku iekšējais ūdensvads un kanalizācija"”. Tas gan paredzēts jaunbūvējamām vai rekonstruējamām ēkām, taču, kā skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš, apzinīgi namu pārvaldnieki savā praksē vadās pēc šīm normām arī tad, ja viņu apsaimniekotās ēkas neietilpst iepriekš minētajās kategorijās.

MK noteikumu 18. punktā ir iekļauta šāda norma: “Karstais ūdens izdales vietā (t.sk. katrā dzīvoklī) ne zemāks par 55°C un ne augstāks par 70°C.”