Lasīšanai: 1 minūte

Administratīvais akts un tā pazīmes

J
jautā:
24. oktobrī, 2016
Dainis

Vai ministra pieņemtais lēmums, kas tiek publicēts Latvijas Vēstnesī, ir administratīvais akts?

A
atbild:
27. oktobrī, 2016
Una Medne
juriste

Tas, vai konkrētais ministra lēmums ir administratīvais akts, izriet no lēmuma satura, nevis no tā, ka lēmums ir publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Administratīvā  akta pazīmes ir uzskaitītas Administratīvā procesa likuma 1. panta trešajā daļā. Turpat ir definēts, kas par administratīvo aktu nav uzskatāms.