Lasīšanai: 1 minūte

Pazemes stāvus rekomendē numurēt ar mīnus zīmi

J
jautā:
07. oktobrī, 2016
Arnis Meijers

Labdien! Šī gada 01.09.2016. pieņemtie jaunie Ugunsdrošības noteikumi paredz obligātu stāvu numurzīmju izvietojumu, ja ēkai ir vairāk par 3 stāviem. Jautājums, kā pareizi apzīmēt pagraba stāvu – 0 vai -1? Paldies.

A
atbild:
12. oktobrī, 2016
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Viktorija Gribuste, Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 „Ugunsdrošības noteikumi” 18. punktu objektā, kas augstāks par diviem stāviem, katru kāpņu telpas stāvu nodrošina ar attiecīgā stāva kārtas numuru. Taču šie noteikumi nenosaka kārtību, kādā izpildāma šī prasība.

Stāvu kārtas numuru izvēlas saskaņā ar būvprojektā noteikto. Ņemot vērā to, ka 0 atzīme tiek lietota būvniecības gaitā, stāvu nav ieteicams numurēt ar skaitli 0. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests rekomendē pazemes stāvus numurēt ar mīnus zīmi, piemēram, -1, savukārt virszemes stāvus norādīt bez mīnus zīmes, piemēram: 1, 2, 3.