Pašvaldībā aizvien biežāk novēro, ka zemesgabalu īpašnieki vai lietotāji nepietiekami kārtīgi uzkopj savas teritorijas, kas robežojas ar publisko telpu vai ir publiski pieejamas. Nesakoptas teritorijas rada vairākas problēmas – tās apdraud cilvēku un satiksmes drošību, jo neapkopti augi un nenovākti zari var radīt bīstamas situācijas. Turklāt nesakoptas teritorijas degradē pilsētas vizuālo tēlu. Īpaši negatīvu ietekmi tas rada aktīvajā tūrisma sezonā – aprīlī un maijā, kad pilsētas tūrisma objektos un atpūtas vietās notiek plaša mēroga publiski pasākumi. Ņemot vērā šos apsvērumus, pašvaldība uzskata par nepieciešamību ieviest skaidrus mehānismus, kas nodrošinās publisko un pie ielām esošo teritoriju regulāru un kvalitatīvu kopšanu.
Saistošo noteikumu grozījumi paredz, ka nekustamā īpašuma īpašniekam vai valdītājam ir pienākums regulāri sakopt teritoriju, ja tā ir publiski pieejama vai vērsta pret publisko ārtelpu (izņemot norobežotas teritorijas). Teritorija jāsakopj trīs reizes gadā – līdz 15. maijam, 15. jūlijam un 1. septembrim. Sakopšana ietver:
- zāles nopļaušanu;
- nokritušo lapu, nokaltušo augu un zaru savākšanu;
- koku un krūmu apzāģēšanu, ja tas nepieciešams.
Izmaiņas paredz papildināt noteikumus ar punktu, kas noteic, ka par nekustamā īpašuma teritorijas uzturēšanas un sakopšanas prasību neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai līdz 1400 eiro. Prasību izpildi kontrolēs Daugavpils valstspilsētas pašvaldības policija, un grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.
Pašvaldība atbalsta teritoriju sakopšanu, katru pavasari un rudeni organizējot “zaļās masas” savākšanas akciju. Apkaimēs tiek izvietoti konteineri, kuros iedzīvotāji var bez maksas izmest bioloģiski noārdāmos atkritumus – lapas, zāli un zarus, kas radušies teritorijas uzkopšanas laikā.



