“Ar nodomu vienošanās parakstīšanu Maltā sperts svarīgs solis ceļā uz ģenerāļa Pētera Radziņa militārās vidusskolas izveidi Latgalē. Tā būs iespēja jauniešiem apvienot kvalitatīvu izglītību ar militārām iemaņām, stiprinot gan patriotismu, gan zināšanas un prasmes, kas vajadzīgas Latvijas drošībai nākotnē,” uzsvēra aizsardzības ministrs Andris Sprūds.
Pēc nodomu vēstules parakstīšanas aizsardzības ministrs A. Sprūds, Rēzeknes novada priekšsēdētājs G. Skudra un Maltas vidusskolas direktore V. Dimpere simboliski iestādīja koku vidusskolas teritorijā.
Šā gada 15. maijā Aizsardzības ministrija informēja par ieceri veidot profesionālo vidusskolu ar militāru ievirzi Rēzeknes novada Maltā, lai stiprinātu jauniešu patriotisko audzināšanu un nodrošinātu militārās izglītības iespējas arī jauniešiem Latgalē. Jaunā skola tiks veidota pēc Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola skolas parauga un tai plānots piešķirt ģenerāļa Pētera Radziņa vārdu. Plānots, ka pirmajā mācību gadā tiks uzņemti līdz 30 audzēkņiem.