Programmas pirmajā dienā dalībnieki piedalījās iepazīšanās aktivitātēs un pirmajā tematiskajā sesijā: “Inovācija un komercializācija kā galvenie virzītājspēki uzņēmējdarbībā”. Sesijā piedalījās eksperti Andris Baumanis (UniLab), Ella Kalniņa (UniLab) un Agnese Oļševska (LIAA), apspriežot galvenos aspektus, kas saistīti ar zinātņietilpīgu uzņēmumu veidošanu – no stratēģiskas pieejas komercializācijai līdz plašākai inovāciju ekosistēmas izpratnei Latvijā un ārpus tās.
“Latvijā ir daudz talantīgu pētnieku un izgudrotāju, kuru potenciāls vēl nav pilnībā atklāts. Ar “Venture Catalysts” palīdzību mēs sniedzam iespēju viņiem spert nākamo soli – pārvērst savas idejas reālos komerciālos projektos. Šī programma iedrošina un sniedz nepieciešamās zināšanas, lai zinātniskās idejas kalpotu mūsu ekonomikas attīstībai,” tā komentē LIAA Eksporta un inovāciju pakalpojumu departamenta direktora vietniece Agnese Oļševska.
Programmu organizē UniLab sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu, RISEBA un LIAA, un tā tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības līdzekļiem. “Venture Catalysts” mērķis ir sniegt praktiskus rīkus, kas nepieciešami pētniecībā balstītu inovāciju komercializācijai. Desmit pieredzējušu ekspertu vadītas darbnīcas aptver tādas tēmas kā jaunuzņēmuma attīstības stratēģija, līderība, investoru piesaiste un intelektuālā īpašuma aizsardzība, palīdzot dalībniekiem apgūt nepieciešamās prasmes un pārliecību, lai uzsāktu deep tech uzņēmējdarbību.
“ “Venture Catalysts” ir vieta, kur es varu dalīties savā aizrautībā ar deep tech tehnoloģijām, uzņēmējdarbību un reālas ietekmes radīšanu. Es esmu šeit, lai atbalstītu pētniekus un uzņēmējus, kuri vēlas savienot zinātni un uzņēmējdarbību un veidot jaunuzņēmumus, kas patiešām rada pārmaiņas,” dalās Ella Kalniņa, “Venture Catalysts” mentore.
Papildus nodarbībām, dalībniekiem ir pieejama mentorēšana, praktiskas atziņas no pieredzējušiem uzņēmējiem, kā arī iespēja izmantot potenciālo līdzdibinātāju datu bāzi, kurā apkopoti profesionāļi ar komerciālu vai zinātnisku pieredzi. Programma turpināsies līdz 28. augustam, veidojot kopienu, kas gatava attīstīt Latvijas inovāciju nākotni.
Par “Venture Catalysts”
“Venture Catalysts” ir valsts mēroga apmācību iniciatīva, kas atbalsta zinātnē balstītu jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā. Tā ir kopīga LIAA, UniLab, RTU Rīgas Biznesa skolas un RISEBA iniciatīva, ko finansē ERAF projekts “Inovatīvas uzņēmējdarbības attīstība mazajos un vidējos uzņēmumos” (1.2.3.1/1/23/I/001). Programmas mērķis ir paātrināt deep tech inovāciju komercializāciju un veicināt dinamisku, konkurētspējīgu jaunuzņēmumu ekosistēmu Latvijā.