DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Jaunsardzes centrs rīkos bezpilota gaisa kuģu (dronu) operatora nometni valsts aizsardzības mācības izglītojamajiem

FOTO: Armīns Janiks (Aizsardzības ministrijas arhīvs).

No 21. līdz 30. jūlijam Nacionālo bruņoto spēku militārajā poligonā “Mežaine”, Kuldīgas novadā, Jaunsardzes centrs pirmo reizi organizēs specializētu bezpilota gaisa kuģu (dronu) operatoru nometni. Tajā piedalīsies 32 valsts aizsardzības mācības (VAM) izglītojamie no dažādām Latvijas skolām.

Nometnes mērķis ir sniegt jauniešiem gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas dronu izmantošanā mūsdienu drošības vidē. Dalībnieki apgūs lidošanas pamatprincipus, drošības prasības, dokumentācijas sagatavošanu, iepazīsies ar nacionālo un NATO normatīvo regulējumu bezpilota gaisa kuģu jomā, kā arī gūs priekšstatu par drona operatora specialitāti Nacionāli bruņotajos spēkos. Tiks apgūtas zināšanas arī par meteoroloģijas datu interpretāciju, gaisa telpas klasifikāciju, operāciju rajonu izvērtēšanu un to plānošanu.

Praktisko nodarbību laikā nometnes dalībnieki veiks dažādus uzdevumus – taktiskos un izlūkošanas lidojumus, orientēšanās uzdevumus un pretinieka meklēšanu apvidū, tostarp simulētos elektroniskās karadarbības apstākļos. Paralēli mācībām tiks organizētas arī rekreācijas un saliedēšanas aktivitātes.

Bezpilota sistēmu spēju attīstība ir viens no uzdevumiem Aizsardzības ministrijas izstrādātajā Valsts aizsardzības koncepcijā, ko Saeima apstiprināja 2023. gada nogalē. Atbilstoši šim uzdevumam Jaunsardzes centrs ir izstrādājis konceptu bezpilota lidaparātu apmācībai jauniešu vidū, veicinot viņu interesi par drošības un inženierzinātnēm, kā arī sagatavojot nākamos speciālistus valsts aizsardzībai.

Jaunsardzes centrs uzskata, ka šāda veida specializētas nometnes sniedz būtisku ieguldījumu valsts aizsardzības mācības kvalitātē un konkrētu spēju attīstībā. Apmācības saturs ir veidots tā, lai rosinātu jauniešos interesi brīvprātīgi iesaistīties Valsts aizsardzības dienestā vai Zemessardzē, kur iegūtās zināšanas par bezpilota gaisa kuģu izmantošanu iespējams padziļināti attīstīt un praktiski pielietot. Vienlaikus šīs prasmes ir universālas un aktuālas arī ārpus aizsardzības nozares – no lauksaimniecības un vides uzraudzības līdz būvniecībai, loģistikai un iekšējai drošībai – visur, kur dronu izmantošana ir kļuvusi par ikdienu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI