Brīdinājums tika izplatīts, pamatojoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludināto oranžās pakāpes brīdinājumu par gaidāmiem bīstamiem laikapstākļiem.
Kopumā sistēma darbojās atbilstoši iecerētajam, un ievērojams skaits iedzīvotāju paziņojumu saņēma savlaicīgi. Vienlaikus konstatēti arī gadījumi, kad paziņojums netika saņemts, lai gan persona atradās brīdinājuma zonā. Šie novērojumi apliecina nepieciešamību turpināt sistēmas uzlabošanu, lai nodrošinātu labāku pārklājumu un uzticamību turpmākajos brīdinājumos.
Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs kopā ar tehniskajiem sistēmas izstrādātājiem šobrīd analizē situācijas, kurās paziņojums nav sasniedzis saņēmējus.
“Strādāsim, lai turpmāk ar agrīnās brīdināšanas sistēmu tiktu informēts ikviens. Aicinu visus iedzīvotājus rūpēties arī par savas mobilās ierīces atjaunināšanu – operētājsistēmas regulāra atjaunošana ir būtisks priekšnosacījums, lai saņemtu šādus paziņojumus nākotnē,” – norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.
Šūnu apraide (Cell Broadcast) nav īsziņa – tā ir īpaša veida paziņojums, kas tiek nosūtīts uz mobilajiem telefoniem iedzīvotājiem, kuri atrodas konkrētā ģeogrāfiskā teritorijā. Paziņojumu pavada skaņas signāls un vibrācija, lai tas nekavējoties pievērstu uzmanību. Šāda sistēma ir būtiska sabiedrības operatīvai informēšanai par pēkšņiem un bīstamiem apdraudējumiem.
Plašāka informācija par šūnu apraides paziņojumu uztveršanu VUGD tīmekļvietnē: https://www.vugd.gov.lv/lv/jaunums/ceturtdien-latvija-pirmo-reizi-nosutits-sunu-apraides-pazinojums.