Raimonds Čudars ir politiķis un jurists ar plašu pieredzi gan valsts pārvaldē, gan pašvaldību darbā. Iepriekš viņš pildīja klimata un enerģētikas ministra pienākumus (2022.–2023.), kā arī bija ilggadējs Salaspils novada domes priekšsēdētājs (2009.–2022.).
Ministra R. Čudara prioritātes būs digitālās pārvaldības stiprināšana, tostarp mākslīgā intelekta attīstība, pašvaldību vēlēšanu procesa izvērtēšana un gatavošanās 2026. gada Saeimas vēlēšanām, kā arī Austrumu pierobežas drošības stiprināšana un reģionu attīstība.
“Mana prioritāte ir atjaunot sabiedrības uzticēšanos valsts digitālajām sistēmām, novēršot pieļautās kļūdas un stiprinot vēlēšanu procesa tehnisko nodrošinājumu. Turpināsim attīstīt mākslīgā intelekta ekosistēmu Latvijā, orientētu gan uz uzņēmējiem, izglītību un valsts pārvaldi. Reģionālā attīstība, īpaši Austrumu pierobežā, ir cieši saistīta ar valsts drošību – šeit būtiski konsekventi īstenot pieņemto rīcības plānu. Vienlaikus stingri uzraudzīsim pašvaldību darbu likuma ietvaros, nepieļaujot atkāpes no pielaides valsts noslēpumam prasībām un respektējot Satversmes tiesas atziņas administratīvi teritoriālās reformas izvērtējumā.” norāda R. Čudars.
Raimonds Čudars ir ieguvis jurista kvalifikāciju Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Savulaik strādājis par zvērinātu advokātu, kā arī bijis aktīvs reģionālajās sadarbības platformās – tostarp Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomē, Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienībā “Rīgas metropole” un Eiropas Savienības Reģionu komitejas Vides, klimata pārmaiņu un enerģētikas komisijā (ENVE) un Ekonomikas politkas komisijā (ECON).
Ministrs kopš 2022. gada dienē Zemessardzē.