Puses bija vienisprātis par šī brīža būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras demokrātija un tiesiskums, tostarp pārrunājot šonedēļ Ungārijā notikušo Eiropas Savienības spīkeru konferenci un Ungārijas Ministru prezidenta nostāju par sadarbību ar agresorvalsti. Saeimas priekšsēdētāja un asamblejas prezidents pievērsās arī konstatētajiem ārvalstu mēģinājumiem iejaukties Eiropas valstu politikā un ietekmēt tās procesus.
Sarunā pārspriesta arī Eiropas un ASV partnerība. Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka ASV ir Eiropas stratēģiskais partneris, taču mūsu valstīm pašām ir vairāk jādomā par savu aizsardzību, kā arī jāstiprina atbalsts Ukrainai, kurai pašlaik visvairāk ir nepieciešama militārā un finansiālā palīdzība. D. Mieriņa aicināja rast ceļu, lai Ukrainas atbalstam bez liekiem šķēršļiem varētu novirzīt Krievijas iesaldētos aktīvus.
Tāpat Saeimas priekšsēdētāja un asamblejas prezidents pievērsās mākslīgajam intelektam kā rīkam, kas rada jaunus izaicinājumus, veidojot viltus ziņas un līdz ar to ietekmējot sabiedrības prātus. D. Mieriņa atzīmēja Latvijas paveikto, lai mākslīgais intelekts būtu ne tikai drauds, bet arī iespēja attīstīt tautsaimniecību un veicināt izaugsmi. Tostarp izcelts jaunizveidotais Mākslīgā intelekta centrs, kurā kopā sadarbojas gan valdības, gan pētniecības, gan uzņēmējdarbības vides pārstāvji.
T. Rusopulu norādīja, ka šogad aprit 75 gadi kopš Eiropas Cilvēktiesību konvencijas pieņemšanas, un aicināja arī Eiropas Padomes dalībvalstu skolās atzīmēt šo notikumu, stāstot par Eiropas Padomi un demokrātijas pamatprincipiem. Arī uzrunājot parlamentu Saeimas sēdē, asamblejas prezidents uzsvēra, ka Eiropas Cilvēktiesību konvencija ir mūsu tiesiskās sistēmas stūrakmens un morālais kompass.
Pievēršoties situācijai Ukrainā, T. Rusopulu atzīmēja, ka nav iespējams ilgstošs miers bez atbildības, reparācijām cietušajiem, aizvesto bērnu un citu pārvietoto personu drošas atgriešanas. Par Ukrainu neko nedrīkst izlemt bez Ukrainas klātbūtnes. Mēs vēlamies mieru, bet mēs vēlamies taisnīgu mieru, uzsvēra asamblejas prezidents.
Līdz ar T. Rusopulu vizīti parlamentā un uzrunu Saeimas deputātiem sākusies asamblejas Monitoringa komitejas sanāksme, kas šajās dienās Rīgā pulcē vairāk nekā 30 Eiropas valstu parlamentāriešus.