Neparastākie atkritumi šoreiz vairāk saistās ar vairāku ūdenstilpņu attīrīšanu – nesprāgusi aviācijas bumba Talsu ezerā, skrejritenis, stikli, armatūras elementi, plastmasas ragavas un dīvāns Juglas ezerā, Lielupē pie Jelgavas – lielgabarīta tērauda atkritumi, jau ierasti – daudzās vietās atstātas riepas, pa kādam santehnikas un mēbeļu izstrādājumam un sadzīves atkritumi.
Priecē, ka apmēram puse no reģistrētajām talkas vietām saistījās ar ainavas labiekārtošanu un citiem darbiem dabas un kopienas labā. Daudzviet Latvijā sastādīti košumkrūmu dārzi, puķu dobes, iekārtoti putnu būrīši, sakārtotas dabas takas, stiprināti jūras krasti. Daudzviet notika arī kultūras talkas, aktīvi piedalījās arī bibliotēkas, – tika sakoptas dižgaru atdusas vietas un kultūrvietu teritorijas. Tā, piemēram, Stendera biedrības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pārstāvji sakopa G. F. Stendera “Bildu ābices” un “Augstas gudrības grāmatas” takas Sunākstē un iestādīja piemiņas ozolu ilggadējam LNB direktoram Andrim Vilkam. Sakoptas arī daudzām baznīcām piegulošās ainavas.
Ļoti aktīvi talkās piedalījās arī bērnu dārzi, bērniem un vecākiem kopā labiekārtojot to teritorijas, kā arī skolas, rosinot ilgtspējīgu domāšanu. Iekšlietu ministrija un vairākas pašvaldības, domājot par civilo drošību un aizsardzību, pievērsa uzmanība pagrabu sakopšanai. Vairākās vietās talkās saremontētas un pārkrāsotas pieturvietas un izveidoti vietējie ziņojumu dēļi.
Atsaucoties Dziesmu svētku biedrības un Lielās Talkas aicinājumam, nereti talkās piedalījās arī kori, folkloras kopas, dejotāji, orķestri, iesaistoties novada talku tradīciju kopšanā un cilvēku uzmundrināšanā. Arvien lielāku redzamību gūst arī mūsdienu laikmeta izaicinājumi – digitālie atkritumi un to likvidēšana individuālās digitālajās talkās, par ko informē Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.
Jau ierasti, ka arī diasporas kopienās tiek plānotas talkas un izjusts kopības gars – tā arī šajā Lielajā Talkā ap 100 talcinieku pulcējās latviešu īpašumā “Straumēni” Lielbritānijā, Gruzijā latviešu kopiena sakopa ievērojamā zinātnieka Roberta Kupča atdusas vietu Tbilisi, Kanādā tika sakopta Otavas Latviešu evaņģēliski luteriskās baznīcas teritorija, Erasmus+ programmas ietvaros jaunieši no Latvijas talkoja arī Varšavā, Polijā. Maijā talkas turpināsies arī ASV latviešu kopienā. Priecājamies, ka talkās iesaistās gan Latvijas, gan ārvalstu diplomāti, šogad Lielajā Talkā piedalījās 12 ārvalstu vēstniecības, to dalību talkā palīdzēja koordinēt Īrijas vēstniece Latvijā Īmera Frīla.
Pasaules talkā, š.g. 20. septembrī, kas kopš pagājušā gada ir iekļauta ANO starptautiski atzīmējamo dienu kalendārā, Latvija ar kodu “Svinam dabu!” turpinās piedalīties ar jūras krasta kopšanu, Laimes koku akciju un citiem labiem darbiem mūsu dabas un pasaules ekosistēmas labā.
Lielā Talka rosina uz atbildīgu rīcību cilvēka un dabas mijiedarbībā skaista mērķa – tīras, zaļas, veselīgas Latvijas – labā. Lielo Talku organizēja biedrība “Pēdas LV” sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Pašvaldību savienību, Klimata un enerģētikas ministriju. Lielo Talku atbalsta Rimi, Mežpils alus, DREAME, DHL, SIA Getliņi EKO, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Dziesmu svētku biedrība.