“Ļoti novērtējam iedzīvotāju aktīvo iesaisti mūsu rīkotajos civilās aizsardzības semināros Rīgas apkaimēs. Mēs pastāvīgi turpinām pilnveidot un papildināt semināru programmu, tā piemēram, šoreiz mums pievienosies Latvijas Bankas eksperts, kurš pastāstīs par finansēm un piekļuvi naudas līdzekļiem krīzes apstākļos. Šajā seminārā iedzīvotāji varēs veicināt gan savu personīgo, gan reizē mūsu pilsētas kopējo drošību, jo labi informēti un zinoši iedzīvotāji ir viena no atslēgām noturīgai un drošai Rīgai,” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.
Lai pieteiktos dalībai seminārā, iedzīvotāji aicināti aizpildīt pieteikšanās formu.
Šis seminārs paredzēts iedzīvotājiem no apkaimēm: Ķīpsala, Āgenskalns, Torņakalns, Bieriņi, Atgāzene, Salas, Katlakalns, Bišumuiža un Ziepniekkalns, kuras ietilpst Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Āgenskalna punktā.
Semināra sākumā Rīgas Stradiņa universitātes pētnieks, drošības un noturības eksperts Vitālijs Rakstiņš informēs par “Pretošanās rokasgrāmatu” un tajā sniegtajiem ieteikumiem iedzīvotājiem.
Semināra turpinājumā Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes (CAOIP) eksperti analizēs aktuālo situāciju Āgenskalna apkaimē un tai blakus esošajās teritorijās – kur atrodas paaugstinātas bīstamības objekti, evakuācijas ceļi, patvertnes, pulcēšanās punkti un kādi ir iespējamie riski.
Tāpat iedzīvotāji varēs uzzināt par pagrabu pielāgošanu patvertnes vajadzībām, rīcību “X” stundā, 72 stundu somu, apziņošanas un sakaru iespējām.
Latvijas Bankas pārstāvis Igors Fleitmanis pastāstīs par rīcību ar finansēm un finanšu pakalpojumu pieejamību krīzes apstākļos, bet Latvijas Sarkanā Krusta pārstāve Evita Semule informēs par psiholoģisko pašpalīdzību ārkārtas situācijās.
Šogad semināri visa gada garumā notiks septiņos dažādos Rīgas apkaimju punktos un pirmais seminārs jau notika 20. martā Teikā, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu. Aprīlī notiks seminārs Āgenskalnā, maijā Centra apkaimē, bet jūnijā – Bolderājā. Pēc pauzes vasaras mēnešos semināri turpināsies citās apkaimēs. Ar apkaimju sadalījumu iespējams iepazīties šeit.
Jaunajā Rīgas pašvaldības rīkotajā semināru ciklā iedzīvotājiem tiek dota iespēja uzzināt viņu apkaimei specifisko civilās aizsardzības informāciju, apgūt prasmes, kā pielāgot savu pagrabu droša patvēruma vietai, kā salikt 72 stundu somu un kā veicināt savu mentālo noturību ārkārtas situācijā. Iedzīvotāji arī saņem informāciju par iespējām iesaistīties valsts aizsardzībā un citām civilās pretošanās formām.
Pagājušajā gadā Rīgas domē notika astoņi semināri par dažādām civilās aizsardzības tēmām. Rīgas pašvaldība aicina ikvienu rīdzinieku iepazīties ar aizvadīto semināru laikā apkopoto informāciju, video ierakstiem pašvaldības tīmekļvietnes www.riga.lv sadaļā “Civilā aizsardzība”. Turpat pieejams arī Rīgas pašvaldības civilās aizsardzības plāns un dažādi citi noderīgi informatīvie materiāli, kā rīkoties ārkārtas situācijās.
Rīdzinieki aicināti būt aktīvi, iepazīties ar tīmekļvietnē www.riga.lv pieejamo informāciju, sekot līdzi informācijai pašvaldības sociālajos tīklos un piedalīties pašvaldības organizētajos semināros, jo informētība veicina drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām.