“Agrā jaunībā arī pats esmu darbojies skautos, tādēļ šī kustība, tās vērtības un jauniešos ieaudzinātās prasmes man ir labi zināmas un tuvas. Civilā aizsardzība, cilvēku drošība un spēja sevi pasargāt vai aizstāvēt dažādās situācijās ir ārkārtīgi svarīga, jo īpaši laikā, kurā dzīvojam patlaban. Paldies Latvijas skautiem un gaidām par iesaistīšanos – veidosim pasauli labāku kopā!” uzsvēra V. Ķirsis.
“Mums organizācijā ir vairāki simti brīvprātīgu jauniešu, kas gatavi iesaistīties civilās aizsardzības stiprināšanā. Mēs audzinām cilvēkus, kas krīzes situācijā, zinās, ko darīt un varēs palīdzēt arī citiem. Veidosim labāku pasauli kopā!” sacīja D. Smiltniece.
Savukārt Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons atzīmēja, ka skautu un gaidu organizācijas iesaistīšana civilās aizsardzības pasākumos, piemēram, evakuācijas mācībās, veicinās sabiedrības izpratni par šo jomu un paaugstinās iedzīvotāju kopējo gatavību krīzes situācijām.
Sadarbības līguma mērķis ir atbalstīt pašvaldības civilās aizsardzības sistēmu, līdzdarbojoties sabiedrības izglītošanā un praktiskajās mācības, kā arī iespējamo civilās aizsardzības katastrofu vai to draudu gadījumos.
Skautu kustība Latvijā aizsākās 1917. gadā, kad jaunieši, atgriežoties no bēgļu gaitām Krievijā Pirmā pasaules kara laikā, atveda skautisma idejas. Gaidu kustība sekoja 1921. gadā, pateicoties Vilhelmīnei Vilkai un citiem entuziastiem.
Pēc Latvijas okupācijas kustība tika aizliegta. Tā tika atjaunota pēc neatkarības atgūšanas 1990. gadā, izveidojot Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju (LSGCO). Tā apvieno ap 800 aktīvu biedru un darbojas dažādās vienībās visā Latvijā – Rīgā, Cēsīs, Valmierā, Ogrē, Jūrmalā u. c.
Organizācijas misija ir veicināt bērnu un jauniešu attīstību, balstoties uz skautu un gaidu solījumu un likumiem. Tiek attīstītas praktiskās iemaņas (orientēšanās, nometņošana, sadarbība), patriotisms un atbildība pret sabiedrību.