Stipendijai var pretendēt ikviens jaunietis vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kurš vēlas risināt kādu sociāli nozīmīgu problēmu vai veicināt sabiedrisko labumu. Projekta pieteikumam ir jāatbilst kādai no konkursā iekļautajām tēmām, kas saistīti ar sabiedrības integrāciju un iekļaujošu vidi, atbalstu senioriem, cilvēkiem ar invaliditāti, mazturīgajiem un citām sociāli neaizsargātām grupām, valstiski nozīmīgu problēmu aktualizēšanu un risinājumu izstrādi, dabas un vides aizsardzību, ilgtspējīgu attīstību, sociālo uzņēmējdarbību un inovatīviem biznesa modeļiem, kas risina sabiedrības problēmas, jauniešu motivēšanu veidot savu nākotni Latvijā.
“Jauniešiem bieži ir lieliskas idejas, bet nereti trūkst resursu un atbalsta, lai tās īstenotu. Šī stipendija ir iespēja ne tikai iegūt finansiālu atbalstu, bet arī attīstīt savas prasmes, domājot par sabiedrības vajadzībām un reāliem risinājumiem,” uzsver Turības Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.
Pieteikšanās norisinās līdz 2025. gada 10. martam – jauniešiem jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā jāapraksta sava projekta mērķi un sagaidāmie rezultāti. Projektus izvērtēs Juridiskās fakultātes dekāns, un labākie pretendenti 13. martā plkst. 10.00 tiks aicināti prezentēt savas idejas klātienē vai attālināti.
Dekāna stipendija tika izveidota 2021. gadā ar mērķi atbalstīt jauniešus, kuri vēlas īstenot sabiedrībai nozīmīgus projektus. Šo gadu laikā izdevies atbalstīt vairākus sabiedrības labklājībai nozīmīgus projektus, kuru virsmērķis ir sociāli aktuālo problēmu risināšana un nesavtīga rīcība sabiedrības labklājībai.
Ja esi jaunietis ar ideju, kas vēlas ieguldīt sabiedrības attīstībā un meklē atbalstu sava projekta realizēšanai – piesakies līdz 10. martam un izmanto iespēju saņemt finansējumu idejas īstenošanai!
Vairāk par stipendijas konkursu Biznesa augstskolas Turība var uzzināt tīmekļvietnē www.turiba.lv.
Juridiskā fakultāte ir realizējusi arī citas sociālas iniciatīvas, aicinot papildus tiešajiem darba un amata pienākumiem būt arī sociāli aktīviem un daudzpusīgiem cilvēkiem, kas kādu procentu no sava laika veltītu sabiedrībai, padarot Latviju labāku. Tā, piemēram, Juridiskās fakultātes studenti apvienojušies atbalsta komandā HELP, lai brīvprātīgi sniegtu juridiskās konsultācijas Rīgas pilsētas Jauniešu atbalsta centra bērniem un jauniešiem bāreņiem un jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes iestādēm.