DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Vēstnieks Andris Pelšs atklāj UNESCO MONDIACULT 2025 konsultācijas

“Baltijas valstis, Ziemeļvalstis un Polija – mums ir vienots redzējums par transatlantisko reģiona drošību un stingra nostāja, ka vēl vairāk un straujāk ir jāstiprina mūsu kopīgā drošība un aizsardzības spējas. Eiropai ir jāuzņemas lielāka atbildība par savu drošību, prioritizējot izdevumus aizsardzībai. Krievija ir un pārskatāmā nākotnē būs tiešs drauds mūsu visu drošībai. Krievijas nelikumīgais agresijas karš pret Ukrainu un arvien intensīvāki hibrīddraudi ietekmē stabilitāti un drošību globālā mērogā. Krievijas centieni iebiedēt mūs un mazināt globālo atbalstu Ukrainai dod vēl papildus stimulu stiprināt mūsu noturības spējas un savstarpējo sadarbību reģiona, ES un NATO ietvaros,” Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) premjerministru sanāksmē uzsvēra ārlietu ministre Baiba Braže.

2024. gada 28. novembrī Parīzē Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks OECD un UNESCO Andris Pelšs rīkoja pieņemšanu UNESCO dalībvalstīm. Tajā tika prezentētas Latvijas prioritātes un loma UNESCO pasaules kultūrpolitikas un ilgstpējīgas attīstības forumā MONDIACULT 2025 (UNESCO World Forum on Cultural Policies). 

Foruma sagatavošanas posmā notiks sešas reģionālās konsultācijas, un Latvija ir uzņēmusies MONDIACULT 2025 reģionālo konsultāciju vadību Austrumeiropas valstīm. Konsultācijas notiks 12. decembrī, un tās vadīs Latvijas Republikas kultūras ministre Agnese Lāce. Konsultācijās formulēs mūsu reģiona viedokļus par vairākiem būtiskiem jautājumiem – kultūru kā cilvēktiesību jautājumu, digitālo transformāciju kultūras nozarē, kultūras un izglītības sinerģiju, kultūras ekonomisko ietekmi, kultūras lomu klimata pārmaiņu risināšanā, kultūras mantojuma nozīmi un apdraudējumu krīzes situācijās, mākslīgā intelekta ietekmi uz kultūru, kultūras lomu sabiedrības drošībā. Konsultācijās arī diskutēs par to, kā nodrošināt kultūras kā atsevišķa mērķa iekļaušanu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķos pēc 2030. gada.

MONIDACULT, ko rīko UNESCO, ir vienīgais pasaules mēroga forums, kurā tiek apspriesta un veidota globālā kultūras politika, kas skar visas valstis un kultūras nozares. Nākamā MONDIACULT tikšanās notiks 2025. gadā Barselonā, Spānijā, kad UNESCO prezentēs globālo ziņojumu par kultūras stāvokli.

Pasākumā ar uzrunu piedalījās UNESCO ģenerāldirektores vietnieks Ernesto Ottone, (Ernesto Ottone) Kultūras ministriju pasākumā pārstāvēja valsts sekretāres vietniece kultūrpolitikas jautājumos Baiba Mūrniece un ar prezentāciju par Latvijas kultūras mantojumu uzstājās kultūras ministres padomniece Rūta Muktupāvela un etnomuzikoloģijas profesors Valdis Muktupāvels.

Informācijai

UNESCO (Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija) ir starptautiska organizācija, kas apvieno 194 valstis, kas apņēmušās rūpēties par izglītības, dabas zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu, kultūras, komunikācijas un informācijas jomām. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā.

Par UNESCO kultūras politikas un ilgtspējīgas attīstības konferenci “Mondiacult 2025”: https://www.unesco.org/en/mondiacult

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI