Projekta ietvaros tiks veikti testa lidojumi, lai izvērtētu dronu tehnoloģiju efektivitāti un analizētu, kā šīs tehnoloģijas var uzlabot piekļuvi grūti sasniedzamām vietām, samazināt laika un resursu patēriņu, kā arī nodrošināt detalizētus un kvalitatīvus datus reāllaikā pašvaldību darba vajadzībām.
Balstoties uz pilotteritoriju testa rezultātiem, tiks izstrādāts ziņojums, kas kalpos kā ceļvedis šo tehnoloģiju ieviešanai citu pašvaldību darbā. Vienlaikus projekta partneri izstrādās stratēģiju un rīcības plānu, kas būs vērtīgs plānošanas rīks Vidzemes plānošanas reģiona un Dienvidigaunijas pašvaldībām un citām ieinteresētajām pusēm.
“Dronu izmantošanas potenciāls pašvaldībām paplašinās ik dienu, un šis projekts ir būtisks solis, lai Vidzemes plānošanas reģions izmantotu jaunākās tehnoloģijas pašvaldības īpašumā esošās infrastruktūras pārvaldībā. Testa lidojumi noteikti sniegs vērtīgas atziņas par to, kā optimizēt pašvaldību darbu,” norāda projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Lienīte Priedāja-Klepere.
Jau 10. decembrī projekta partneri tiksies Tartu, kur iepazīsies ar pieredzes stāstiem no Nīderlandes un Lietuvas un diskutēs par aktuālām tēmām, kas saistītas ar plānotā risinājuma ieviešanu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Vispārīgās datu aizsardzības regulas (GDPR) prasībām dronu tehnoloģiju izmantošanā. Seminārs veicinās starptautisku zināšanu apmaiņu un stiprinās sadarbību starp pašvaldībām, pētniekiem un tehnoloģiju uzņēmumiem, kā arī palīdzēs identificēt būtiskus aspektus efektīvai risinājumu izstrādei.
Projekts “Kopīga uz droniem balstītu pašvaldības pakalpojumu attīstība” (Smart Skies (EE-LV00141)) tiek īstenots ar ES Interreg Igaunija-Latvija programmas 2021.–2027. gadam finansiālu atbalstu.
Šī ziņa atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.