Attīstot zaļo industriālo teritoriju 30 ha platībā Rīgas brīvostas teritorijā, tiks sekmēta tālākā uzņēmējdarbības attīstība un investīciju piesaiste ostas teritorijā tai pieguļošajās teritorijās (kopējā platība 60 - 90 ha). Attīstot ostas teritoriju un nodrošinot izbūvētās teritorijas iznomāšanu vēja enerģijas tehnoloģiju komponenšu ražojošiem uzņēmumiem, provizoriski tiks nodrošināts eksports 160 milj. eiro apmērā, radītas 650 darba vietas un ik gadu nodrošināta nodokļu nomaksa vismaz 7,8 milj. eiro apmērā.
Ieguldījumus Rīgas Brīvostas teritorijas attīstībā plānots veikt sekojošos virzienos - inženiertīklu izbūvē, tīklu jaudas palielināšanā, pievedceļu un dzelzceļa pārbrauktuves izveidē ostas teritorijā, paaugstinātas nestspējas dziļūdens piestātņu izbūvē, jaunas loģistikas infrastruktūras izbūvē vai esošās loģistikas infrastruktūras rekonstrukcijā, krasta nostiprinājumu pārbūvē un izbūvē, kā arī akvatorija grunts padziļināšanā un krasta nostiprināšanā.
Rīgas brīvostas teritorijā esošā Kundziņsala ir viens no svarīgākajiem multimodālajiem mezgliem Rīgas brīvostā, kas atrodas tiešā ostas krastmalas tuvumā pie galvenā kuģu kanāla. Lielākā daļa Kundziņsalas salas ir meliorēta zeme, kas izveidota no grunts, kura iegūta, padziļinot galveno kuģošanas kanālu. Šobrīd daļa teritorijas netiek pilnvērtīgi izmantota, taču, veicot atbilstošus ieguldījumus teritorijas infrastruktūras attīstībā, tiktu nodrošināta teritorijas ilgtermiņa pielāgošana loģistikas un ražošanas infrastruktūras attīstībai, vienlaikus sekmējot ražotņu izveidi tīro, resursefektīvo tehnoloģiju un dziļo tehnoloģiju ražošanai Rīgas brīvostas teritorijā. Atbalsta programmas ietvaros Rīgas brīvostas pārvalde nodrošinās Kundziņsalas teritorijas infrastruktūras attīstību, lai nodrošinātu teritorijas turpmāku pieejamību un iznomāšanu komersantiem, kas paredz veikt ieguldījumus jūras vēju un sauszemes vēju tehnoloģiju un to komponenšu ražošanā.
Līdz 2029. gada 31. decembrim plānots attīstīt ostas loģistikas infrastruktūru 30 ha platībā un atbalstīt vismaz divus komersantus, kuriem tiktu iznomāta attīstītā teritorija un šo komersantu saimnieciskā darbība galvenokārt būtu saistīta ar ienesīgām investīcijām jūras vēju un sauszemes vēju tehnoloģijās, kas atbilst STEP platformas "Stratēģiskās tehnoloģijas Eiropai" regulas tvērumam. STEP regulas mērķis ir Eiropas Savienības stratēģisko atkarību mazināšana, sekmējot Eiropas Savienības rūpniecības pāreju uz digitālo tehnoloģiju, neto nulles emisiju un biotehnoloģiju izmantošanu. Par izveidotās infrastruktūras uzturēšanu atbildīga būs Rīgas brīvosta, kas tās ilgtspēju nākotnē nodrošinās, papildu piesaistot privātās investīcijas 40 milj. eiro apmērā.
Detalizēti ar nosacījumiem ieguldījumu veikšanai Rīgas brīvostas teritorijas attīstībā var iepazīties Ministru kabineta noteikumu projektā “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 2.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Ieguldījumi, kas atbalsta STEP mērķu sasniegšanu”.