Tikšanās laikā puses apsprieda jautājumus, kas varētu veicināt Latvijas un Marokas savstarpējo pieredzes apmaiņu, īpaši medikamentu pieejamības un piegāžu jomā, veselības datu un pakalpojumu digitalizācijā, telemedicīnas attīstībā, kas abām valstīm ir prioritāšu sarakstā.
Abu valstu sadarbības iespējas veselības jomā puses novērtēja kā perspektīvas. Latvija ir ieinteresēta veicināt veselības tūrisma attīstību, piedāvājot Marokas pacientiem augstas kvalitātes veselības aprūpes pakalpojumus Latvijas ārstniecības iestādēs. Piemēram, 2023. gadā Latvijas ārstniecības iestādēs pakalpojumus saņēma 28 pacienti no Marokas, tādējādi tam ir ievērojams izaugsmes potenciāls. Sarunās tika akcentēta arī medicīnas izglītības jomas nozīme. Ministrs uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes priekšrocības, piedāvājot starptautiskas studiju programmas. Medicīnas izglītības popularizēšana starpvalstu līmenī varētu kalpot kā svarīgs sadarbības aspekts ilgtermiņā.
Papildus ministrs informēja vēstnieku par Latvijas veselības aprūpes sistēmas aktualitātēm kā medikamentu cenu samazināšanu iedzīvotājiem, slimnīcu tīkla stiprināšanu un primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanu. Sarunas laikā uzmanība pievērsta starptautiskajām veselības iniciatīvām, piemēram, antimikrobiālās rezistences (AMR) problēmai un veselības sistēmas noturībai pret krīzēm.