Piemiņas pasākuma laikā klātesošajiem būs iespēja arī tikties un aprunāties ar valsts aizsardzības dienesta karavīriem.
Tāpat laukumā pie Latvijas Kara muzeja līdz pat pulksten 20.00 būs apskatāma Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. Militārās tehnikas izstāde būs apskatāma arī Lāčplēša dienā, 11. novembrī, no pulksten 8.00 līdz 23.00.
Savukārt uzreiz pēc Neatkarības kara piemiņas ugunskura iedegšanas Latvijas Kara muzejs aicina apmeklēt izstādes “Varoņstāsts” atklāšanu. Izstādē pirmo reizi muzeja vēsturē vienuviet būs publiski apskatāmas visas trīs Lāčplēša Kara ordeņa šķiras. Ieeja muzejā – bez maksas.
Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus piedalīties piemiņas pasākumos un kopīgi atcerēties Latvijas Neatkarības karu, godināt kritušos karavīrus, kopā ar karavīriem un zemessargiem svinēt Latvijas armijas gūtās uzvaras pirms 105 gadiem, kā arī pie apģērba spraust sarkanbaltsarkano lentīti ar stūriem uz augšu. Arī karavīri, zemessargi un jaunsargi aktīvi piedalīsies daudzos Neatkarības kara piemiņas pasākumos Latvijas novados.
Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.
Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 3. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.
Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi – “Par Latviju”. Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Neatkarības karā vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.
Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas - Krievijas miera līgums. 11. augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.
Aicinām sekot līdzi svētku atspoguļojumam Aizsardzības ministrijas, Latvijas armijas, Esmu karavīrs un Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta kontos sociālajā tīklā “Facebook”.