DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. novembrī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Diskusija par kibervardarbību pret sievietēm politikā: pieredze, izaicinājumi un risinājumi

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sadarbībā ar Sieviešu sadarbības tīklu Eiropas Dzimumu līdztiesības nedēļas ietvaros rīko diskusiju “Esi droša! Kibervardarbība pret sievietēm (politikā): pieredze, izaicinājumi un risinājumi”. Klātienes diskusija notiks piektdien, 15. novembrī, no plkst. 14.00 līdz 16.30, Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28, 2. stāva Kamīnzālē.

Diskusijas mērķis ir pievērst uzmanību kibervardarbības draudiem, ar kuriem saskaras politiski aktīvas sievietes, un veicināt izpratni par šīs vardarbības ietekmi uz viņu līdzdalību politikā, kā arī apspriest problēmas risinājumus.

Diskusijā piedalīsies eksperti un profesionāļi no dažādām jomām, tostarp Eiropas Sieviešu lobija ģenerālsekretāre, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītājs, politiķes no Eiropas Parlamentā un Saeimā pārstāvētajām partijām, Aizsardzības ministrijas ES kiberdrošības jautājumu nodaļas vadītājs, Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja un citi.

Vardarbība pret sievietēm, īpaši politikā, apklusina viņu balsis un ierobežo līdzdalību sabiedriskajās norisēs. Digitālā pasaule nav izņēmums – Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta pētījumos tiek lēsts, ka katra desmitā sieviete no 15 gadu vecuma ir piedzīvojusi kādu kibervardarbības formu. 2024. gadā pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par vardarbības pret sievietēm apkarošanu paplašina iespējas novērst kibervardarbību, taču darāmā vēl ir daudz. Aicinām uz sarunu, lai dalītos pieredzē un apspriestu kopīgos risinājumus.

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā pārstāvis Mārtiņš Zemītis uzsver: "Vēlos skaidri un skaļi sacīt: “Esi droša! Uzdrīksties un iesaisties politikā!”. Tomēr realitāte ir tāda, ka sievietes joprojām saskaras ar ievērojamu vardarbību digitālajā telpā, kas daudzas attur no iesaistes politikā. Eiropas Parlamenta 2024. gadā pieņemtā direktīva par vardarbības apkarošanu ir solis pareizajā virzienā, taču vēl ir daudz praktisku soļu, lai šos regulējumus ieviestu dzīvē un sniegtu sievietēm drošības sajūtu, īstenojot savu aicinājumu.”

Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte norāda: "Flamings, doksings, kiberuzmākšanās un kibervajāšana kļūst arvien izplatītāka un būtiski apdraud sieviešu labbūtību un aktīvu līdzdalību sabiedrībā. Lai izprastu šo noziegumu raksturu, koordinētu rīcību to novēršanai un sniegtu atbalstu cietušajiem, mums jāstrādā kopā!”

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, interesenti aicināti iepriekš pieteikties dalībai. Pieteikšanās līdz 14. novembrim  https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/15112024

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI