“Esmu patiesi lepns, ka kopā ar Rīgas vicemēri Lindu Ozolu, Latviešu folkloras krātuves vadītāju Ritu Grīnvaldi, LU literatūras, folkloras un mākslas institūta direktori Evu Eglāju - Kristsoni esam vienojušies par Rīgas un starptautisko folkloras pētnieku sadarbības sākšanu, kuras sākums ir ļoti kvalitatīvi sagatavotā - starptautiski zinātniska konference "Tradicionālās kultūras arhīvi: 100+10". Viens no maniem personīgiem mērķiem, strādājot Kultūras komisijas vadītāja amatā, ir popularizēt Tradicionālo kultūru gan tās praktiskajās formās, gan arī kā kultūras jomu, ar kuru mēs esam unikāli visā Pasaulē, kuru nedrīkst novērtēt par zemu un, kurai zinātne velta atsevišķu zinātnes nozari - folkloristiku. Starptautiska un reprezentatīva folkloras un arhīvu pētnieku konference ir mūsu kopīgā misijas darba jauns nopietns solis tradicionālās kultūras lomas stiprināšanā gan Latvijā, gan galvaspilsētā Rīga,” uzsver Rīgas domes Kultūras komisijas vadītājs Dāvis Stalts.
“Šī starptautiskā konference, kas Rīgā pulcējusi pētniekus no 17 valstīm, ir nozīmīgs notikums folkloristikā, arhīvistikā un radniecīgās humanitāro un sociālo zinātņu nozarēs. Latviešu folkloras krātuves un SIEF Arhīvu darba grupas valdes vārdā vēlos paust pateicību Rīgas domei, kas atvērusi durvis konferences norisei – šis ir būtisks atbalsts krātuvei tās simtgadē,” pauž Latviešu folkloras krātuves vadītāja Dr. philol. Rita Grīnvalde.
Starptautiskā zinātniska konference “Tradicionālās kultūras arhīvi: 100 + 10” notiks Rīgā līdz 31. oktobrim. Konference ir viens no Latviešu folkloras krātuves 100. jubilejas gada pasākumiem, kurā dažādu humanitāro un sociālo zinātņu nozaru pētnieki diskutēs par tradīciju arhīvu pagātni un to nākotnes perspektīvām – aizvadītajiem 100 gadiem un nākamajiem 10. Konferenci rīko LU LFMI Latviešu folkloras krātuve sadarbībā ar Starptautiskās Etnoloģijas un folkloras biedrības (Société Internationale d´Ethnologie et de Folklore, SIEF) Arhīvu darba grupu un Kultūras mantojuma un īpašuma darba grupu un Rīgas domi.
Konferences apmeklētājiem tiks piedāvāti 35 referāti, kuru autori ir zinātnieki no 18 valstīm. Plenārlekciju autores ir Marina Čerņavska (Maryna Chernyavska) no Kanādas un LU LFMI pētniece Sanita Reinsone. Konferences atklāšanas dienā dalībnieki pulcēsies Rīgas domes Sēžu zālē, bet nākamajās dienās tā turpināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā. Akadēmiskā foruma kultūras programmā ir folkloras kustības vēsturei veltītas izstādes atklāšana LNB ēkas Draugu telpā (kuratori: Toms Ķencis, Aigars Lielbārdis), kā arī “Skandinieku” koncerts Rīgas pašvaldības Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”.
Konferences darba valoda ir angļu. Visas sēdes interesentiem būs skatāmas arī tiešsaistē.