“Mūsu mērķis ir sporta nodarbībās iekļaut visus bērnus un tieši skolotāji var palīdzīt to paveikt. Būtiski, lai pedagogi zinātu kā rīkoties katrā gadījumā un situācijā. Katrs skolēns ir pelnījis būt novērtēts atbilstoši savām objektīvajām spējām un personīgajai izaugsmei,” tikšanās laikā ar sporta pedagogiem uzsvēra A. Čakša, izglītības un zinātnes ministre.
Sākot ar 2023./2024. mācību gadu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 274 “Kārtība, kādā izsniedzami valsts atzīti vispārējās izglītības dokumenti” noteikts vērtējuma obligātuma princips – katram skolēnam jāiegūst vērtējums visos attiecīgās izglītības programmas mācību priekšmetos un valsts pārbaudījumos. Visi tikšanās dalībnieki bija vienisprātis par kustību nozīmi un lomu ikviena cilvēka, īpaši bērnu un pusaudžu dzīvē, vienlaicīgi aktualizējot izaicinājumus noteikumu realizēšanai praksē gadījumos, kad skolēniem ir ilgstoši veselības traucējumi un fiziskās slodzes ierobežojumi.
Kā būtiskākos izaicinājumus LSSA pārstāvji minēja medicīnisko izziņu nepilnīgu noformējumu, neiekļaujot rekomendācijas un norādījumus, kādas kustības un vingrojumus bērns ar konkrētiem veselības traucējumiem var veikt, vadlīniju trūkumu tipveida individuālo sporta nodarbību plānu izveidei, kā arī atbilstoša novērtējuma izteikšanu ilgstoši slimojošu bērnu ieguldījumam mācību stundās, kuru sporta nodarbību plāns ticis individualizēts.
Tikšanās noslēgumā tika panākta vienošanās turpināt diskusijas par atbilstošu novērtējumu sportā bērniem ar ilgstošām saslimšanām, diskusijai piesaistīt mediķu organizāciju pārstāvjus, uzsākt dialogu ar Veselības ministriju par ārstu izziņu skolām atbilstošu noformējumu, kā arī sadarbībā ar Latvijas augstskolām iniciēt tipveida individuālo sporta nodarbību programmu izstrādi skolēniem ar ilgstošiem veselības traucējumiem.
Diskusijā ar Latvijas Sporta skolotāju asociācijas pārstāvjiem piedalījās arī IZM parlamentārā sekretāre Silvija Amatniece, ministres padomniece izglītības satura jautājumos Edīte Kanaviņa, IZM Izglītības departamenta direktora vietniece iekļaujošas izglītības jautājumos Olga Ozola, VISC Vecākā eksperte–valsts metodiķe vispārējā izglītībā Gita Pērkone un IKVD uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs.