8. oktobrī zīmi saņēma 20 pilsētas: Āhene, Minstere (Vācija), Trikala (Grieķija), Miškolca (Ungārija), Eilata (Izraēla), Boloņa, Bergamo, Milāna, Prato, Turīna (Itālija), Liepāja (Latvija), Hāga (Nīderlande), Portu (Portugāle), Bukarestes 2. apgabals, Sučava (Rumānija), Ļubļana, Kranja (Slovēnija), Gēteborga, Gevle, Ūmeo (Zviedrija). Kopumā trīs kārtās šī zīme piešķirta 53 pilsētām.
“Esam vienīgā pilsēta no Baltijas, kas ieguvusi šo novērtējumu kā apliecinājumu mūsu līdz šim paveiktajam, lai Liepāja kļūtu videi aizvien draudzīgāka un ilgtspējīgāka. Novērtēta mūsu attīstītā velo infrastruktūra, daudzdzīvokļu ēku atjaunošana, biomasa apkurē, gan arī daudzi citi soļi ceļā uz zaļāku pilsētu. Šī zīme ir nākamais solis iepriekš iegūtajam Liepājas statusam būt par vienu no 100 Eiropas klimatneitrālajām un viedajām pilsētām. Tā apstiprina, ka veiksmīgi esam izstrādājuši Klimata pilsētas līgumu ar konkrētiem mērķiem un pasākumiem, lai radītu drošu un komfortablu dzīves vidi un rūpētos par iedzīvotāju veselību,” norāda Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.
Liepājas valstspilsēta jau kopš 2012. gada ir pievienojusies starptautiskai iniciatīvai “Pilsētu mēru pakts” enerģētikas un klimata jomā, kā arī 2022. gadā apstiprināta kā viena no 100 Eiropas klimatneitrālajām un viedajām pilsētām līdz 2030. gadam.
Liepājas valstspilsētas klimata mērķis optimistiskā scenārija gadījumā ir, ka Liepāja līdz 2030. gadam samazinās CO2 emisijas par 80%, salīdzinot ar 2006. gadu. Šī mērķa sasniegšanai Liepājas pašvaldība izstrādājusi Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu 2030. gadam un Klimatpilsētas līgumu jeb apņemšanos, kas ir galvenais dokuments Klimatneitrālo un viedo pilsētu projektā. Šie dokumenti kopā ar pārējiem pilsētas attīstības plānošanas dokumentiem parāda nepieciešamās vajadzības un aktivitātes, lai sasniegtu klimata un enerģētikas mērķus. Vairāk informācija: https://www.liepaja.lv/liepaja-klimatneitrala-un-vieda-pilseta-2030-gada/