DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. septembrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas reģionā plāno attīstīt lēnā tūrisma potenciālu

Rīgas plānošanas reģions šī gada 19.septembrī no 10:00 - 15:00 Āgenskalna tirgū rīko reģiona ilgtspējīga tūrisma domnīcu, veltot uzmanību lēnā un pieejamā tūrisma potenciālam reģionā. 

Ilgtspējīga tūrisma domnīca ir Rīgas plānošanas reģiona izveidota sadarbības un viedokļu apmaiņas platforma, kurā satiekas publiskā, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji, lai diskutētu un strādātu pie laikmetīgiem un jēgpilniem tūrisma infrastruktūras un produktu risinājumiem.

Kā viens no domnīcas viesiem būs paralimpiskais čempions jātnieks Rihards Snikus.

“Lēnais tūrisms ir atbildes reakcija straujai masu tūrisma ekspansijai un hiperkomercializācijai. Šī tūrisma pieeja koncentrējas uz lēnāku pārvietošanos un uz kvalitāti, nevis kvantitāti. Tas ir ilgtspējīga tūrisma veids, kas novērtē kultūras un kulināro mantojumu, tradīcijas, vietas jēgu un dabu. Tas iet roku rokā arī ar tūrisma pieejamību – respektīvi, pasaulē arvien vairāk, domājot par tūrisma produktiem, ienāk tendence tos veidot pielāgotus dažādām sabiedrības grupām – tostarp cilvēkiem ar invaliditāti, jaunajām māmiņām un senioriem,” norāda Edgars Ražinskis, Rīgas plānošanas reģiona tūrisma eksperts.

Reģionā ir jau labi piemēri lēnajam tūrismam. Piemēram, Carnikavas Novadpētniecības muzejs ar nēģu zveju un iespēju izbraukt ar autentisku zvejnieku laivu Gaujā, degustēt nēģus un Latvijas pļavu tēju. Labs piemērs ir Dabas zirgi Ķekavas novadā, kas arī izceļ vietējās kopienas vērtības. Vēl interesanta tūrisma vieta ir Annas koku skola Mārupes novadā, kur var uz vietas ierīkotā kokapstrādes darbnīcā redzēt un līdzdarboties koka elementu veidošanā vēsturiskiem objektiem.

Lēnais tūrisms ļauj galamērķim koncentrēties uz vietējās kopienu, vides un kultūru vērtību aizsardzību.Tūrista pieredzes lēnināšana veicina dziļāku, jēgpilnāku un autentiskāku pieredzi un mijiedarbību ar vietējām kopienām un ainavām, vienlaikus ievērojot to ētiskās robežas.

Otra ilgtspējas šķautne balstīsies iekļaujoša un piekļūstama tūrisma virzienā, kas fokusējas uz kultūras un dabas objektu pieejamību personām ar invaliditāti. Tas sevī ietver nevien fizisku pieejamību, bet arī digitālu un pakalpojumu pieredzes pieejamību.

Šī būs jau otrā ilgtspējīgu tūrisma domnīca ar nosaukumu “Lēnāks tūrisms visiem: kā dabas un kultūras tūrisma pieredzi Rīgas reģionā padarīt rāmāku, pieejamāku un jēgpilnāku?”. Tā notiks no 10:00 – 15:00. Domnīcas iniciators un Rīgas plānošanas reģiona tūrisma eksperts Edgars Ražinskis informēs par lēnā un piekļūstamā tūrisma konceptu.

Mg.art. Kristīne Freiberga, Latvijas Kultūras akadēmijas docente, projektu vadītāja un Mg.art. Dita Pfeifere, Latvijas Kultūras akadēmijas lektore, iepazīstinās ar šī gada pētījumu par kultūras infrastruktūras un pakalpojumu piekļūstamību Latvijā.

Aldis Kušķis, ceļojumu dizaineris, ētiskas ceļošanas koncepta virzītājs un praktizētājs. STAGINGS Travel Design īpašnieks, dalīsies ar pieredzes stāstiem par lēno tūrismu. Lība Bērziņa, iekļaujošas kultūras veicinātāja, mākslas terapeite un dizainere dalīsies idejām par kultūras piedāvājumu cilvēkiem ar invaliditāti.

Rīgas plānošanas reģions domnīcu rīko Interreg Europe projektu “SLOWDOWN” un “OpenRegioCulture” ietvaros. “SLOWDOWN” mērķis ir apkopot partneru labo prakšu piemērus, kuri tiks izmantoti politikas instrumentu pilnveidošanai, lai veicinātu lēnā un pieejamā tūrisma attīstību reģionā un Latvijā kopumā. Pieejama tūrisma ietvaros tiks izstrādāt vadlīnijas pakalpojumu un digitālā dizaina, kā arī infrastruktūras standartu pilnveidei kultūras un dabas objektos.

Savukārt Interreg Europe Programmas līdzfinansētā projekta “OpenRegioCulture” mērķis ir veicināt kultūras produktu un objektu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI