“Esmu pateicīga, ka šodien reģionālajiem medijiem veltītajā diskusijā Krāslavā bija pārstāvēts plašs dalībnieku loks. Kultūras ministrijas kā mediju politikas veidotājas uzdevums ir ne vien cieši sekot līdzi informatīvās telpas situācijai Latgalē un ar to saistītiem jautājumiem drošības kontekstā, bet domāt arī par risinājumiem, kā ar valsts atbalstu veicināt reģionālo mediju pašpietiekamību un pieejamību. Šobrīd mēs redzam, ka nepieciešams uzlabot gan Mediju atbalsta fonda finansējuma piešķiršanas kārtību, gan vērtēšanas kritērijus. Un šos uzlabojumus mēs varam veikt tikai ciešā dialogā ar nozari,” diskusijā norādīja kultūras ministre Agnese Lāce.
Tāpat ministre uzsvēra, ka 2025. gada valsts budžeta kontekstā Kultūras ministrija informatīvās telpas stiprināšanai aicinājusi piešķirt papildu finansējumu prioritārajos pasākumos.
Kultūras ministrija piedāvās MAF reģionālajiem medijiem papildināt ar atbalstu elektrības, tipogrāfijas un telpu izmaksu segšanai, galvenā redaktora atalgojuma un jauno žurnālistu stipendiju nodrošināšanu, atbalstu drukāto mediju piegādēm un investīcijām digitalizācijā. Vienlaikus sagaidot no reģionālajiem medijiem, ka to saņemtā valsts atbalsta intensitāte pret apgrozījumu katru gadu samazināsies, tiek ierobežots finansējums, ko reģionālie mediji var saņemt no pašvaldības un atklāti tiek publicēts no publiskā sektora saņemtais finansējums, tie atklāti publicē informāciju par saviem īpašniekiem, kā arī ir Latvijas Mediju ētikas biedri. Papildus tiktu veikts kvalitātes novērtējums. Tuvākajās nedēļās Kultūras ministrija ar mediju nozares pārstāvjiem un citām institūcijām uzsāks darbu pie MAF institucionālā atbalsta mehānismiem.
Apaļā galda diskusijā piedalījās Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, Saeimas Mediju politikas apakškomisijas vadītājs, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka, Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris, Reģionālo mediju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ivonna Plaude, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Ingemārs Vekteris, laikraksta “Vaduguns” galvenais redaktors Edgars Gabranovs, laikraksta “Latgales Laiks” redaktore Jeļena Bobkova, informācijas portāla Chayka žurnāliste Anna Luīze – Ruskule, laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore Laima Linuža, Latgales Reģionālās televīzijas žurnāliste Ausma Sprukte – Kozule, radio “Alise Plus” valdes loceklis Jevgēņijs Carevs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vadošā pētniece Sandra Sprudzāne, Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga, KM Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs; plaši bija pārstāvēti reģionālie mediji, piedalījās arī Latvijas Pasta un SIF pārstāvji.
MAF izveidots 2017. gadā. Tajā ir īpašas atbalsta programmas nacionālajiem, reģionālajiem un diasporas medijiem. Atsevišķs konkurss ik gadu paredzēts Latgales reģionālajiem medijiem, turklāt 2024. gadam papildus tika izveidots speciāls konkurss Sadarbības projektiem ar Latgales reģiona medijiem.
2024. gadā MAF konkursos pieejamais finansējums sasniedz 4,3 miljonus eiro, kas ir jau 4 reizes vairāk nekā 2017. gadā.
Lai modernizētu Latvijas laikrakstus, žurnālus, portālus, radio un TV studijas, veicinātu jaunu digitālo platformu izveidi, KM piesaistījusi arī Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējumu 3,7 miljonu eiro apmērā mediju uzņēmumu modernizēšanai; tajā īpaši aicināti pieteikties tika reģionālie mediji.