DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. augustā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Par atklātības nodrošināšanu maksātnespējas procesā

Maksātnespējas kontroles dienests ir sagatavojis informatīvo materiālu "Par atklātības principa nodrošināšanu maksātnespējas procesā" ar mērķi veicināt vienotu izpratni jautājumā par atklātības nodrošināšanu maksātnespējas procesā, tādējādi sekmējot maksātnespējas procesu caurskatāmību un uzticamību administratora veiktajām un plānotajām darbībām maksātnespējas procesa ietvaros.

Vēl aizvien viens no biežāk pieļautajiem pārkāpumiem maksātnespējas procesa administratoru (turpmāk - administrators) rīcībā ir saistīts ar atklātības nenodrošināšanu maksātnespējas procesā. Saskaņā ar 2023. gada uzraudzības rezultātiem 45% no lēmumiem, ar ko administratoru rīcībā atzīti normatīvo aktu pārkāpumi, ir konstatēts, ka administrators nav ievērojis no atklātības principa izrietošās prasības.

Atklātības principa ievērošana ir viens no priekšnoteikumiem likumīga maksātnespējas procesa norises nodrošināšanā. Procesa ietvaros veiktajām darbībām jānorisinās saskaņā ar atklātības principu, kas uzliek administratoram pienākumu nodrošināt caurskatāmību visās maksātnespējas procesa stadijās.

Informatīvajā materiālā ir sniegts ieskats būtiskākajos atklātības nodrošināšanas aspektos, kas saistīti ar kreditoru informēšanu, piemēram, par administratora nodomu - atteikties no prasījumiem; noslēgt izlīgumu; veikt prasījuma tiesību cesiju.

Informatīvā materiāla izstrādē izmantoti praktiskie piemēri, kas iegūti, Maksātnespējas kontroles dienestam veicot Maksātnespējas likuma 174.1 panta 1. punktā noteikto uzraudzību un izskatot sūdzības par administratoru rīcību, kā arī apkopojot tiesu praksi.

Informatīvais materiāls ir pieejams Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļvietnē https://www.mkd.gov.lv/lv/informativie-materiali

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI