DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Spānijas karalis apmeklēs militāro bāzi “Ādaži” 

Otrdien, 25. jūnijā, militāro bāzi “Ādaži” apmeklēs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Viņa Majestāte Spānijas karalis Felipe VI, kurš uzturēsies oficiālā vizītē Latvijā. 

Apmeklējot militāro bāzi “Ādaži”, Viņa Majestāte kopā ar Valsts prezidentu,  aizsardzības ministru, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieku ģenerālmajoru Andi Dilānu un Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Oskaru Kudli piedalīsies svinīgā ceremonijā, kuras laikā notiks NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā vienību parāde.  

Viesojoties militārajā bāzē “Ādaži”, Viņa Majestāte Spānijas karalis Felipe VI arī tiksies ar Spānijas kontingenta karavīriem, kas pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā. 

Spānija ir viena no 11 NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm. Kaujas grupu vada Kanāda, apvienojot ap 1900 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas, kuri rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā.  

Ikdienā sabiedroto karavīri piedalās kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

Reaģējot uz nepieciešamību stiprināt Baltijas reģiona aizsardzības spējas pēc Krievijas īstenotā iebrukuma Ukrainā, 2022. gada 26. jūnijā Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē tika izvietota Spānijas piegādātā zeme-gaiss zenītraķešu NASAMS baterija. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI