DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Izsludināta Zemkopības ministrijas Valsts pētījumu programma lauksaimniecības, zivsaimniecības, pārtikas un meža nozares attīstībai 

Latvijas Zinātnes padome(LZP) sadarbībā ar Zemkopības ministriju(ZM), pamatojoties uz Ministru kabineta 2018. gada 4. septembra noteikumu Nr. 560 “Valsts pētījumu programmu projektu īstenošanas kārtība” 17. punktu, izsludina Valsts pētījumu programmas “Vietējo resursu izpēte un ilgtspējīga izmantošana Latvijas attīstībai” 2023.-2025. gadam, lai īstenotu lauksaimniecības, zivsaimniecības, pārtikas un meža nozares – valsts pētījumu programmas mērķus un uzdevumus, kas dos nozīmīgu pienesumu gan zinātnes, gan lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimnīecības attīstībai.  

Plānots, ka projekta īstenošana tiks uzsākta 2024. septembrī un tās virsmērķis būs ilgtspējīga un racionāla dabas resursu izmantošana, palielinot to pievienoto vērtību mainīgas vides apstākļos.   Kopējais finansējums uzdevumu izpildei plānots – 3 840 000 miljonu eiro apmērā, kas attiecīgi tiks sadalīts divu apakšprogrammu1 īstenošanai.  

  • "llgtspējīga lauksaimniecības, tostarp zivsaimniecības, resursu izmantošana nekaitīgas, kvalitatīvas un veselīgas pārtikas ražošanai Latvijā", kuras mērķis ir papildināt zināšanu bāzi par lauksaimniecības resursu ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģijām kvalitatīvu pārtikas izejvielu ražošanā, pārstrādē, kā arī izejvielu un produktu kontrolē Latvijā, lai nodrošinātu patērētājus ar veselīgiem un drošiem vietējās izcelsmes pārtikas produktiem, veicinot lauksaimniecības un pārtikas nozaru izaugsmi un konkurētspēju. 
  • "Inovatīva meža apsaimniekošana un jauni meža pakalpojumi, produkti un tehnoloģijas Latvijas izaugsmei", kuras mērķis ir nodrošināt mežsaimniecības ilgtspējību un racionāli izmantot Latvijas mežu resursus globālajā tirgū konkurētspējīgu produktu ražošanai, vienlaikus saglabājot bioloģisko daudzveidību un meža sociālo nozīmi nākamajām paaudzēm. 

 Interesentiem ir iespēja iepazīties ar konkursa nolikumu un dalības nosacījumiem LZP tīmekļa vietnē: https://bit.ly/4cf0sDH  

Kopējais projekta īstenošanas periods ir 16 mēneši, un projektu konkursam aicinām pieteikties līdz 2024. gada 15. jūlija plkst. 17:00. Projekta konkursā var piedalīties Latvijas Republikas zinātniskās institūcijas, kas reģistrētas Zinātnisko institūciju reģistrā un  atbilst pētniecības organizācijas definīcijai, sniedzot iespēju  zinātniekiem, doktorantiem un studentiem īstenot  pētniecības iniciatīvas.  

27. jūnijā interesenti tiks aicināti piedalīties informatīvā tiešsaistes seminārā, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par dalības iespējām izsludinātajā Valsts pētījumu programmā. Informācija par tiešsaistes semināru tiks publicēta LZP tīmekļa vietnē.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI