DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldība atjaunos hokeja skolas “Rīga” ēku un internātu 

Rīgas pašvaldība plāno veikt remontdarbus darbus hokeja skolas “Rīga” un tās internāta ēkās Vietalvas ielā, uzlabojot to energoefektivitāti un vizuālo izskatu.  

“Pagājis gandrīz ceturdaļgadsimts, kad tika atklāta hokeja skolas ledus halle. Šajā laika hokeja skolas “Rīga” audzēkņi sevi pierādījuši, gūstot panākumus un medaļas pasaules līmenī. Tādēļ šobrīd esam raduši iespēju, piesaistot ES fondu finansējumu, veikt remontdarbus skolas teritorijā, kas būs jauns restarts Rīgas hokeja jaunatnes attīstībai un cerība jauniem sasniegumiem. Energoefektivitātes uzlabošana ir pirmā kārta plānotajiem infrastruktūras uzlabojumiem skolas apkārtnē nākotnē,” norāda Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Dainis Locis.  

“Energoefektivitātes uzlabošanas projekts hokeja skolā “Rīga” ir ļoti nepieciešams, jo tā ir viena no vislielākajām enerģijas patērētājām Rīgā. Ar šo projektu mēs ne tikai būtiski samazināsim enerģijas patēriņu un siltumnīcefekta gāzu emisijas, bet arī uzlabosim ēkas vizuālo izskatu - siltinot ēkas cokolu, fasādi un jumtu, nomainot logus, atjaunojot ieejas mezglus, nomainot apgaismojumu un ventilācijas sistēmas, radot komfortablu un modernu vidi mūsu hokeja skolas audzēkņiem, treneriem un darbiniekiem. Projekta īstenošana ir lielisks piemērs kā mēs varam nodrošināt ilgtermiņa enerģijas ietaupījumus un finansiālu efektivitāti. Lai arī Rīgas pašvaldībai ir ierobežotas finanses, mēs tomēr meklējam veidus kā uzlabot pašvaldību ēkas,” norāda Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks. 

Hokeja skolas halles ēkā projekta īstenošana veicinās primārās enerģijas patēriņa samazinājumu (plānotais samazinājums – 757 015 kWh/gadā), tādējādi samazināsies Rīgas pašvaldības izdevumi par šī objekta siltumapgādi un elektroapgādi. Plānotais siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinājums daudzums – 91.32 t/CO2 gadā. Vienlaikus tiks uzlabots ēkas vizuālais izskats un iekštelpu klimats, radot komfortablu vidi hokeja skolas audzēkņiem, treneriem un darbiniekiem, veidojot estētiski pievilcīgu pilsētvidi, kā arī nomainot esošās ventiekārtas, apgaismes ķermeņus un uzstādot A klases saules paneļus ar iekārtu jaudu 50kw. 

Savukārt hokeja skolas internāta ēkā projekta laikā tiks siltināts ēkas cokols, fasāde un jumts, kā arī atjaunoti ieejas mezgli un nomainīti apgaismes ķermeņi, līdz ar ko tiks veicināts primārās enerģijas ietaupījums. Arī šajā projektā tiek izmantoti ilgtspējīgi atjaunojamo energoresursu risinājumi uzstādot A klases saules paneļus ar moduļa efektivitāti ne zemāku kā 21,76% un iekārtu kopējo jaudu 20kw, tādējādi veicinot primārās enerģijas ietaupījumu.  

Kopējās projekta izmaksas veido 1 831 565 eiro, no kuriem lielākā daļā jeb 1 511 025 eiro ir Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējums un 320 540 eiro Rīgas pašvaldības finansējums.  

Rīgas dome trešdien, 12. jūnijā, atbalstīja aizņēmuma ņemšanu no Valsts kases energoefektivitātes paaugstināšanas darbu veikšanai. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir apstiprinājusi  projekta Energoefektivitātes paaugstināšanas darbi hokeja skolas “Rīga” ēkā Vietalvas ielā 15 k-1 un paaugstināšanas darbi hokeja skolas “Rīga” internāta ēkā Vietalvas ielā 15 k-2”  iesniegumu, tiek slēgta vienošanās ar CFLA par projekta īstenošanu. Būvdarbu līgums noslēgts ar SIA “APSA būve”. Darbus plānots pabeigt sešu mēnešu laikā.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI