DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Uzlabo uzņēmējdarbības vides drošību – sūti e-rēķinu e-adresē 

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese ir ne tikai ērts un efektīvs veids, kā sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm jebkurā laikā un vietā, bet arī uzlabo uzņēmējdarbības vides drošību.  

E-adresē jau kopš 2020. gada ir iespējams nosūtīt e-rēķinus visām valsts un pašvaldību iestādēm gan aizpildot portāla Latvija.gov.lv e-adreses pastkastītē pieejamo e-rēķina veidlapu (e-formu), gan nosūtot jau iepriekš sagatavotus e-rēķinus XML datņu veidā. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols: "Aicinām uzņēmējus izmantot iespēju pāriet uz rēķinu apriti elektroniski mašīnlasāmā formā, un īpaši - apritē ar valsts un pašvaldību iestādēm, pārejot uz elektronisku un automatizējamu saziņu! E-rēķini ļauj samazināt kļūdu iespējamību, automatizēt rēķinu apstrādi, kā arī samazina izmaksas rēķinu apstrādē. E-rēķinu apritei ar valsts un pašvaldību iestādēm uzņēmējiem ir iespēja izmantot e-adresi." 

E-rēķins ir strukturēts elektronisks dokuments, un tā izveides mērķis ir nodrošināt standartizēti strukturētu elektronisku rēķinu apriti Latvijā un starp Eiropas savienības dalībvalstīm. 

Izmantojot e-adresē pieejamo e-rēķinu veidlapu, e-rēķins vienmēr būs pareizi sagatavots un atbildīs visām noformēšanas un sagatavošanas prasībām. Turklāt, tā kā e-adrese ļauj droši identificēt e-rēķina sūtītāju un aizsargā e-rēķina saturu, tostarp personas datus un citu aizsargājamu informāciju, tad e-adreses lietotāji, pretstatā e-pasta lietotājiem, var justies droši gan nosūtot, gan apmaksājot šajā kanālā saņemtos e-rēķinus. 

E-rēķinus ir iespējams automatizēti apstrādāt, tādēļ šī mašīnlasāmā formāta izmantošana ne tikai samazina izmaksas, bet ļauj izvairīties arī no cilvēcisko kļūdu iespējamības un paātrina samaksas saņemšanu. 

Laika periodā no 2020. gada marta vidus līdz 2023. gada beigām e-adresē kopā ir nosūtīti vairāk kā 82 tūkstoši e-rēķinu. 

Aicinām izveidot e-adresi un to jau tagad izmantot drošai e-rēķinu nosūtīšanai un saņemšanai no valsts un pašvaldību iestādēm! Izveido e-adresi portālā Latvija.gov.lv 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI