DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tieslietu padome ieceļ divus tiesu priekšsēdētājus 

Pirmdien, 10. jūnijā, Tieslietu padome Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnesi Māri Vīgantu iecēla par Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāju, bet par Latgales rajona tiesas priekšsēdētāju – līdzšinējo tiesas priekšsēdētāju Pēteri Novičenoku. Abu tiesu priekšsēdētāji amatā iecelti uz pieciem gadiem ar 2024. gada 1. jūliju.

Māris Vīgants tiesneša amata pienākumus pilda jau 23 gadus. No 2001. gada 29. marta kā tiesnesis strādāja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, bet no 2007. gada 17. maija Administratīvajā apgabaltiesā. Laika posmā no 2010. gada 25. janvāra līdz 2012. gada 24. janvārim pildīja Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas tiesneša pienākumus tiesneša prombūtnes laikā. No 2013. gada 2. septembra līdz 2022. gada 9. maijam Māris Vīgants bija Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs. Savukārt no 2013. gada 13. oktobra līdz 2022. gada 26. septembrim bija ievēlēts Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijā un vadīja kolēģijas darbu no 2015. gada 17. maija līdz 2022. gada 26. septembrim. Kopš 2022. gada 18. marta pārcelts darbā Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijā.  

Pēteris Novičenoks tiesneša amata pienākumus pilda kopš 2012. gada 19. janvāra, kad Saeima Pēteri Novičenoku iecēla par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi. Tiesneša darba gaitas uzsāka Administratīvās rajona tiesas Rēzeknes tiesu namā, bet no 2017. gada 12. janvāra tiesneša amata pienākumus turpināja pildīt Rēzeknes tiesā. 2019. gada 1. jūlijā iecelts par Rēzeknes tiesas priekšsēdētāju. Sakarā ar Latgales reģiona tiesu reformu no 2023. gada 1. jūlija, kuras rezultātā Rēzeknes tiesai tika pievienota Daugavpils tiesa un tiesas nosaukums mainīts uz Latgales rajona tiesu, Pēteris Novičenoks turpināja pildīt tiesas priekšsēdētāja pienākumus Latgales rajona tiesā. 

Tieslietu padome apstiprināja arī Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas izstrādātās vadlīnijas tiesas spriedumu rakstīšanai administratīvo pārkāpumu lietās pirmās un apelācijas instances tiesām. Vadlīniju mērķis ir pilnveidot tiesas spriedumu kvalitāti, sniedzot ieteikumus vienotai un strukturētai pieejai sprieduma formas izveidei, kā arī pārskatāmai un viegli uztveramai sprieduma satura rakstīšanai. Šāda veida vadlīnijas tiesas spriedumu rakstīšanai administratīvajās lietās un civillietās pirmās un apelācijas instances tiesām Tieslietu padome arī apstiprināja 2023. gada 16. jūnijā, bet krimināllietās 2024. gada 24. maijā. 

Tieslietu padome lēma arī, ka Latvijas tiesnešu neklātienes konference norisināsies šī gada 16. un 17. septembrī. Konferencē plānots ievēlēt divus Tieslietu padomes locekļus no apgabaltiesas tiesnešu vidus un trīs Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas locekļus – divi no rajona (pilsētas) tiesas tiesnešu vidus un viens no apgabaltiesas tiesnešu vidus.  

Tāpat Tieslietu padome atbalstīja Augstākās tiesas piedāvātos budžeta prioritāros pasākumus 2025.-2027. gadam. Augstākās tiesas prioritārie pasākumi turpmākajiem trim gadiem – uzturēt konkurētspējīgu Augstākās tiesas darbinieku atalgojuma sistēmu, organizēt Eiropas Tieslietu padomju asociācijas Ģenerālo asambleju un nodrošināt mākslīgā intelekta ieviešanu Augstākās tiesas funkciju nodrošināšanā. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI