DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

LU aicina izzināt iespējas studēt maģistrantūrā

FOTO: T.Grīnbergs

Ja bakalaurs jau kabatā – saņemts nupat vai jau pirms laika, - ir īstais laiks sākt domāt par iespējām studēt maģistrantūrā. Lai palīdzētu rast atbildes uz interesējošajiem jautājumiem, iepazītu augstskolas piedāvātās maģistra līmeņa studiju programmas un uzzinātu, kā praktiski notiek pieteikšanās un uzņemšana studijās, Latvijas Universitāte (LU) interesentus 13. jūnijā plkst. 17.00 klātienē un attālināti aicina uz pasākumu “Maģistrs=LU”. 

“Skats uz maģistra līmeņa studijām ir tikpat daudzveidīgs kā cilvēku vēlmes un pieredze. Ir profesijas, kurās nav iespējams strādāt bez maģistra grāda, piemēram, jurists, farmaceits vai psihologs. Tāpat bez maģistra grāda nevarēs iztikt arī tie, kas vēlas veidot karjeru zinātnē un studēt doktorantūrā. Studijas maģistrantūrā var būt arī sena sapņa piepildīšana vai karjeras maiņa – studēt un izzināt kaut ko pilnīgi jaunu. Taču vienojošais ir viens - vēlme attīstīties, sekot līdzi mūsdienu zinātnes atziņām, būt zinošam. Viens no zināmākajiem latīņu teicieniem skan: ”Non progredi est regredi" (neiet uz priekšu nozīmē iet atpakaļ). Studijas maģistrantūrā noteikti ir ceļš uz priekšu,” pieņemt lēmumu uzsākt augstākā līmeņa studijas iedvesmo LU studiju prorektore profesore Kristīne Strada-Rozenberga.

Pasākumā kopā ar līdzīgi domājošajiem būs iespēja pārdomāt maģistra grāda nozīmi un to, kāpēc ir vērts izvēlēties turpināt studijas maģistrantūrā. Studiju programmu pārstāvji un studējošie skaidros uzņemšanas noteikumus, stipendiju iespējas, Erasmus+ programmas piedāvājumu, kā arī dos ieskatu gaidāmajā lekciju grafikā, prakses un darba iespējās.

LU piedāvā 45 maģistra studiju programmas, un programmu pārstāvji būs gatavi atbildēt uz visiem interesējošajiem jautājumiem.

“Maģistrs=LU” ievadīs LU ekspertu diskusija, pēc kuras gaidāmas tikšanās ar LU piedāvāto maģistra studiju programmu pārstāvjiem. Diskusiju vadīs pasākumu vadītājs un radio raidījuma “Digitālās brokastis” veidotājs Artis Ozoliņš un tajā piedalīsies:

  • profesore Margarita Dunska, LU fakultātes prodekāne, LU bakalaura studiju programmas "Biznesa vadība" un maģistra studiju programmas "Vadības zinības" direktore,
  • asociētais profesors Edvīns Danovskis, LU Juridiskās fakultātes (JF) dekāna pienākumu izpildītājs, LU akadēmiskā maģistra studiju programmas "Tiesības un organizāciju pārvaldība" direktors,
  • asociētā profesore Aiga Švede, LU fakultātes prodekāne, LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas maģistra studiju programmu direktore,
  • pasniedzēja Inese Mauriņa, LU vecākā eksperte, pacientu biedrības "Par sirdi" vadītāja, LU maģistra studiju programmu "Epidemioloģija un medicīniskā statistika" un "Starptautiskās attiecības", kā arī bakalaura studiju programmas "Vadības zinības" absolvente,
  • asociētā profesore Zigrīda Vinčela, LU mağistra studiju programmas "Anglistika" direktore.

Lai piedalītos pasākumā, interesenti aicināti aizpildīt reģistrācijas anketu.

Uzņemšana maģistra līmeņa studijās norisināsies no 1. līdz 12. jūlijam. Pirms tam, 27. jūnijā plkst. 16.00, LU rīkos arī īpašu vebināru par pieteikšanās procesa organizāciju platformā Zoom.

LU aicina: maģistra līmeņa izglītība ir vērtība tavai izaugsmei un turpmākai karjerai, nāc un iegūsti to LU!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI