DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieces amatā plāno iecelt Inesi Ērgli  

Trešdien, 5. jūnijā, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti lēma Rīgas pašvaldības bāriņtiesas vadītāja vietnieka amatā iecelt līdzšinējo bāriņtiesas vadītāja vietnieka pienākumu izpildītāju Inesi Ērgli. Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē. 

Saskaņā ar likumu uz bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka amata vietu ir jārīko atklāts konkurss. Kā informēja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Juris Radzevičs, tika saņemti seši pieteikumi. Pēc J. Radzeviča ierosinājuma, kandidātiem vajadzēja rakstveidā izklāstīt savu redzējumu par bāriņtiesas darbu un attīstību.  

Konkursa komisija par piemērotāko kandidāti atzinusi I. Ērgli, kura Rīgas bāriņtiesā strādā kopš 2008. gada.  

Par bāriņtiesas priekšsēdētāju un bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieku var būt 30 gadu vecumu sasniegusi persona, kura ieguvusi vismaz akadēmisko maģistra grādu vai profesionālo maģistra grādu vai profesionālo maģistra grādu un 5. līmeņa profesionālo kvalifikāciju, vai citu Latvijas izglītības klasifikācijā noteiktajam Eiropas kvalifikācijas ietvarstruktūras 7. līmenim atbilstošu kvalifikāciju pedagoģijā, psiholoģijā, medicīnā, sociālajā darbā vai tiesību zinātnē, izglītības vadībā vai sabiedrības vadībā. 

Kandidātiem jābūt ne mazāk kā piecu gadu darba stāžam attiecīgi iegūtās izglītības tematiskajā jomā vai bāriņtiesas priekšsēdētāja, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka vai bāriņtiesas locekļa amata pienākumu pildīšanā. 

Šo amatpersonu darba termiņš pēc ievēlēšanas ir pieci gadi. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI