DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Iespēja iesaistīties militārā mantojuma tūrisma produkta veidošanā 

Publicitātes attēls

Zemgales plānošanas reģions (ZPR) īstenojot projektu par militārā mantojuma tūrisma popularizēšanu, aicina atsaukties iedzīvotājus un dalīties ar atmiņu stāstiem, foto un nozīmīgām militārā mantojuma vietām par vēsturiskiem notikumiem (sākot ar laika posmu no Pirmās pasaules kara sākuma) kādā no 6 plānošanas reģiona pašvaldībām.

ZPR ir partneris projektā “Military Heritage II”, kura ideja ir atspoguļot Baltijas valstu kopīgo vēsturi caur militārā mantojuma prizmu. Projekta partneri vēlas paplašināt Baltijas militārā mantojuma tūrisma piedāvājuma teritoriālo pārklājumu, iekļaujot vietas no Dienvidlatvijas un Lietuvas, tādējādi atklājot pilnu vēsturisko stāstījumu. Projekta mērķis ir integrēt aptuveni 300 militārā mantojuma tūrisma objektus vienā produktā, izveidojot militārā mantojuma tūrisma maršrutus un pievienot nozīmīgas, jaunas vietas kopējai tīmekļa platformai www.militaryheritagetourism.info.Šāds projekts jau īstenots sadarbībā ar Igaunijas partneriem. Līdz ar to, noslēdzoties jaunajam projektam, tiks apzināta visa Baltijas valstu teritorija un interesentiem pieejams plašs militārā mantojuma informatīvais apkopojums.

Militārā mantojuma tūrisma piedāvājuma pamatā ir dažādas apmeklētājiem atvērtas militārā mantojuma vietas – bijušās militārās bāzes, krasta apsardzes būves, mežabrāļu bunkuri, kauju vietas, muzeji, kolekcijas u.tml.. Lai maksimāli aptvertu visas projekta iesaistītās teritorijas, tostarp 6 Zemgales plānošanas reģiona pašvaldības, aicinām atsaukties ikvienu iedzīvotāju, kuram:

  • krājumos ir vēsturiskās fotogrāfijas ar kādu no militārā mantojuma vietām  (piemēram, kauju vietas u.c.), ar kurām esat gatavi dalīties publicēšanai;
  • ir stāsti no radiem vai paši atminas laika periodu no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gada, kas saistīts ar kādu no militārā mantojuma vietām. Būtiski, lai persona savu stāstu var apstiprināt ar vēsturiskām fotogrāfijām un nepieciešamības gadījumā norādīt vietas dabā.
  • Tāpat aicinām atsaukties uzņēmējus, kuru apkaimē vai īpašumā ir ar militāro vēsturi un/ vai Latvijas neatkarības notikumiem saistītas vietas un liecības.

Šī ir iespēja kļūt par daļu no Baltijas militārā mantojuma tūrisma produkta tapšanas un pilnveidošanas. Interesentiem savus stāstus, fotogrāfijas un vietu aprakstus aicinām iesūtīt elektroniski uz e-pasta adresi – valentina.mengote@zpr.gov.lv

Projekts nr. LL-00052 "Baltijas militārā mantojuma tūrisma produkta paplašināšana Lietuvā un Dienvidlatvijā /Military Heritage II” tiek īstenots  Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027.gadam ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 641 927,48 EUR (t.sk. Zemgales plānošanas reģiona finansējums - 107 000 EUR). Vairāk par projektu iespējams uzzināt: https://ej.uz/MilitaryHeritageII

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions, un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI