DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Šovasar atklās pastaigu taku “Sajūti Juglu” 

Publicitātes foto

Šovasar pašvaldība pabeigs labiekārtot pastaigu taku pie Juglas ezera. Trešdien, 29. maijā, ar darbu  procesu iepazinās Rīgas domes vadības pārstāvji. Takas labiekārtošanu plānots pabeigt jūlijā. Projekts “Juglas ezera pastaigu taka “Sajūti Juglu’’ ’’ tapis līdzdalības budžeta ietvaros.  

Projekta gaitā izveidots koka pastaigu takas posms no skatu platformas virzienā uz Brīvības ielu, izbūvēta arī koka dēļu skatu platforma ar skatu uz ezeru, uz kuras izvietoti soliņi. Vēl plānots izvietot informatīvos stendus ar izzinošiem materiāliem par apkārtējā vidē mītošo lapukoku praulgrauzi, ezera putnu un zivju sugām, informāciju nodrošinot arī Braila rakstā. Paredzēts izvietot arī 15 – 20 taktilus, telpiskus ciļņus ar raksturīgākajām dzīvnieku sugām Juglas ezerā un tā teritorijā, kas kalpos kā izzinošs materiāls cilvēkiem ar redzes traucējumiem un būs saistošs uzskates materiāls bērniem vides izzināšanā. Plānots vidi labiekārtot ar papildu soliņiem un atkritumu urnām. 

“Mēs esam ar lieliem soļiem gājuši uz priekšu kopā ar apkaimēm pilsētas rekreāciju zonu sakārtošanā. Ir realizētas dažādas iniciatīvas, kuras ierosina iedzīvotāji. Šo aktivitāti organizējam jau sesto gadu un ir jūtams, ka starp apkaimēm, idejām un iespējamo budžetu sāk parādīties konkurence. Nākotnē plānots budžetu palielināt, kas nozīmē, ka būs jāstrādā pie apjomīgākām iniciatīvām. Vēl pie Juglas ezera esam iecerējuši izbūvēt pludmali, kas būs pieejama arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kā arī tiks labiekārtota skatu platforma,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. 

’’Līdzdalības  budžets ir viens no veiksmīgākajiem demokrātijas stiprināšanas veidiem, iedzīvotājiem tiešā veidā lemjot kā apkaimei attīstīties, kādi objekti apkārtējā vidē ir nepieciešami, ietekmējot to kādiem attīstības projektiem tiek novirzīti pieejamie budžeta līdzekļi’’, atzīmē Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes Apkaimju attīstības nodaļas vadītājs Gatis Štolcers. 

Pastaigu taka paredzēta kā vides izglītības un infrastruktūras objekts, dabas daudzveidības izzināšanai. Blakus esošajā Strazdumuižas parka koku dobumos ir sastopama Latvijā īpaši aizsargājama vabole lapukoku praulgrauzis, kā arī Juglas ezerā sastopamas vairākas ūdensputnu sugas. Gar krastu aug niedrājs, kurā ir sastopami niedrāju putni. 

Līdzdalības budžeta projektu īstenošanas konkursu Rīgas dome rīko kopš 2019. gada, kopā piecos konkursa norises gados atbalstīti 46 iedzīvotāju iesniegtie projekti. Rīga bija pirmā pašvaldība Latvijā, kas ieviesa līdzdalības budžetu. Pašvaldību likums paredz, ka līdzdalības budžets visās pašvaldības obligāti būs ieviešams no 2025. gada. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI