DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Baltijas valstu aizsardzības ministri apliecina, ka reģiona kaujas spējās tiks ieguldītas būtiskas investīcijas

Trešdien, 22. maijā, Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē Palangā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas aizsardzības ministri vienojās par vēl ciešāku sadarbību Baltijas aizsardzības stiprināšanā.

“Baltijas valstis ir vienotas reģiona drošības stiprināšanā. Mēs esam gatavi kopīgi vērsties pret jebkādiem draudiem. Vienojāmies par ciešāku sadarbību starp mūsu speciālo uzdevumu vienībām. Strādājam pie kopīgām iegādēm. Sadarbībā ar NATO attīstīsim reģiona pretgaisa aizsardzību – gatavojamies daudz lielākai sabiedroto spēku klātbūtnei,” pēc Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmes norādīja Andris Sprūds.

Vienlaikus sanāksmes laikā aizsardzības ministri uzsvēra savstarpējās sadarbības lomu drošības un aizsardzības jomā, īpaši veidojot Baltijas aizsardzības līniju un īstenojot pretmobilitātes pasākumus, kas attur un bloķē pretinieka virzību Baltijas valstu dziļumā un no pirmā centimetra.

Savukārt ceturtdien, 23. maijā, A. Sprūds piedalījās Ziemeļu grupas aizsardzības ministru sanāksmē, kurā tika apspriesta drošības situācija Baltijas un Ziemeļatlantijas reģionos, atbalsts Ukrainai, kā arī gaidāmais NATO samits Vašingtonā un citi temati.

“Ziemeļu grupas valstis ir vienotas un apņēmīgas stiprināt reģiona drošību un aizsardzību. Mēs turpināsim sniegt palīdzību Ukrainai tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Atbalstām Ukrainas stratēģisko virzību dalībai NATO un ES. Lai stiprinātu drošību un NATO Ziemeļaustrumu reģionu, visas valstis apliecināja gatavību palielināt savu militāro jaudu,” pēc tikšanās apliecināja A. Sprūds.

Ziemeļu grupa ir neformāls sadarbības forums, kas ietver divpadsmit valstis – Zviedriju, Somiju, Norvēģiju, Islandi, trīs Baltijas valstis, Vāciju, Poliju, Nīderlandi un Lielbritāniju. Grupas dalībvalstis vieno mērķis attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI