DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Aicinām uz izstādes “Mūsu uzņēmumi veido nākotni” atklāšanu!

Latvijas Privātā un iespējkapitāla asociācija, Finanšu ministrija un finanšu institūcija ALTUM aicina uz izstādes “Mūsu uzņēmumi veido nākotni” atklāšanu šā gada 23. maijā plkst. 10:00 Finanšu ministrijā, Smilšu ielā 1, Rīgā. Tās mērķis ir parādīt Latvijas uzņēmumus, kuri radījuši dažādas inovatīvas un pasaules līmeņa idejas un kurus to attīstībā atbalstījuši Latvijas iespējkapitāla (Venture Capital) fondi.

Izstādes atklāšanā piedalīsies finanšu ministrs Arvils Ašeradens, ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš un Latvijas Privātā un Iespējkapitāla asociācijas valdes loceklis Matīss Neimanis.

“Latvijā ir viss straujai uzņēmumu izaugsmei – no idejām līdz valsts un Eiropas Savienības atbalstam. Latvijā ir uzņēmumi, kas sevi spoži parāda arī pasaules biznesa arēnā. Izstādē apkopoti deviņu Latvijā dzimušu un jau starptautiskā arēnā vietu izcīnījušu uzņēmumu pieredzes stāsti. Šos uzņēmumus vieno inovatīvas idejas un straujas izaugsmes ambīcijas, un tie ir neliela daļa no daudziem, kas idejas attīstīšanai izmantojuši iespējkapitāla investīcijas,” saka M. Neimanis.

Patlaban izstrādāti dažādi tirgū vēl nepārbaudīti produkti un idejas, kuru attīstībai nepieciešami investori, uzņemoties risku finansēt un citādi atbalstīt uzņēmumus. Iespējkapitāla fondi, ko Latvijas valsts atbalsta ar ALTUM starpniecību, ir viena no iespējām ambiciozām kompānijām augt.

“Izstāde stāsta par veiksmīgiem uzņēmumiem, kas guvuši atbalstu ar iespējkapitāla fondu palīdzību. Līdz šim ALTUM līdzfinansētie iespējkapitāla fondi uzņēmumos jau investējuši vairāk nekā 110 miljonus eiro. Nākamajā ES fondu finansējuma periodā iespējakapitāla nozarei kopējais pieejamais finansējums būs vēl aptuveni 90 miljoni eiro, kas ir nozīmīgs apjoms uzņēmumu attīstībai arī turpmāk,” skaidro R. Bērziņš.

Vairāk nekā desmit gadu laikā, kopš ALTUM atbalsta iespējkapitāla fondus, kopumā atbalstu saņēmušas 347 dažādas kompānijas. Viens no plaši pazīstamiem uzņēmumiem, kas tika izveidots un attīstīts pateicoties iespējkapitāla atbalstam ir “Depo DIY”, jeb plašāk zināms kā veikalu tīkls Depo.“Pašreiz ir ļoti daudz citu izcilu, bet mazāk zināmu uzņēmumu, kas aug un attīstās tieši ar iespējkapitāla fondu atbalstu, tāpēc vēlamies gan radīt ieskatu par to, kādi uzņēmumi rodas Latvijā, gan arī kāds atbalsts to attīstībai pieejams,” saka M. Neimanis.

Aicinām interesentus pieteikt dalību pasākumā savlaicīgi, lai organizatoriem būtu iespēja sagatavot caurlaides. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI