DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2024
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Nepalaid garām iespēju ar NVA finansiālu atbalstu sagatavot vajadzīgos darbiniekus, kuri profesiju apgūs darba vidē

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā darba devējiem finansiālu atbalstu vajadzīgo darbinieku sagatavošanai, īstenojot bezdarbnieka statusā NVA reģistrēto klientu praktiskās mācības darba vidē otrā, trešā vai ceturtā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālās kompetences ieguvei. Pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošana notiek Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda (AF) projekta “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” ietvaros. Praktisko mācību ilgums pie darba devēja ir trīs mēneši, noslēdzot darba līgumu.

"Uzņēmējiem mēs sniedzam vairākus pakalpojumus un pasākumus nepieciešamā darbaspēka piesaistei, un viens no šiem pasākumiem ir NVA līdzfinansētā vajadzīgo darbinieku praktiskā sagatavošana darba vidē. Tā ir lieliska iespēja darba devējiem ar minimāliem finansiāliem ieguldījumiem iegūt kvalificētus darbiniekus, kuri profesionālās zināšanas un prasmes apguvuši, ņemot vērā konkrētā uzņēmuma specifiku un vajadzības," norāda NVA Nodarbinātības pasākumu departamenta direktors Pāvels Beļisovs.

NVA darba devējam izmaksā dotāciju mācībās iesaistītā NVA klienta darba algai - 60% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, apmaksā izdevumus par normatīvajos aktos paredzēto obligāto veselības pārbaudi (līdz 50 eiro), piešķir vienreizēju dotāciju normatīvajos aktos paredzētajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem (līdz 100 eiro), kā arī vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai pasākuma dalībniekam ar invaliditāti (līdz 1000 eiro). NVA piešķir dotāciju arī darba vadītāja algai. Ja praktiskās apmācības īstenošanas vieta atrodas vismaz 15 kilometru attālumā no pasākuma dalībnieka deklarētās dzīves vietas, viņš var saņemt no NVA reģionālas mobilitātes atbalstu - līdz 10 eiro dienā transporta izdevumu vai līdz 200 eiro dzīvojamās telpas īres izmaksu kompensācijai.

Savukārt darba devējam pasākuma dalībniekam jānodrošina darba alga tādā apmērā, lai kopā ar NVA dotāciju tās apmērs būtu ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru. Darba devējam jāveic arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Ja praktiskajā apmācībā tiek iesaistīts cilvēks ar invaliditāti, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no algas dotācijas daļas nodrošina NVA.

Pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošanai aicināti pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, ārstniecības iestādes, kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas un izglītības iestādes. Darba devējam NVA reģistrētā klienta praktiskai apmācībai ir jānodrošina no jauna izveidota darba vieta vai darba vietai jābūt vakantai saistībā ar darba tiesisko attiecību izbeigšanu uz darbinieka uzteikuma pamata, uz darba devēja un darbinieka vienošanās pamata vai uz darba devēja uzteikuma pamata Darba likuma 101. panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4., 5. un 11. punktā noteiktajos gadījumos.

Kā pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai darba vidē?

  1. Jāreģistrē vakance NVA CV un vakanču portālā.
  2. Jāizvēlas vakancei piemērots klients un jāvienojas ar viņu par mācībām.
  3. Jāaizpilda pieteikuma forma, kas pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Apmācība pie darba devēja”, un jāpievieno prasītā informācija.
  4. Aizpildīts un ar drošu elektronisko parakstu parakstīts pieteikums jānosūta uz NVA oficiālo elektronisko adresi (e-adrese) , kas pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”.

Pieteikumu izvērtēs NVA filiāles aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisija un informēs pieteikuma iesniedzēju par pieņemto lēmumu.

2024. gadā NVA plāno izveidot četrus simtus praktiskās apmācības vietu. Pieteikšanās pasākuma īstenošanai šogad tika uzsākta 5. aprīlī, un jau ir saņemti 46 darba devēju pieteikumi 60 praktiskās apmācības vietu izveidei. Pieprasītākās praktiskās apmācības profesijas ir šūšanas iekārtu operators, koksnes materiālu apstrādātājs, pavārs,

konditors, reklāmas aģents, lietvedis, biroja administrators, grāmatveža palīgs, projekta vadītāja asistents, mazumtirdzniecības komercdarbinieks un citas.

Atgādinām, ka ES AF projekta “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” ietvaros NVA īsteno arī pasākumu “Apmācība pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti”, lai darba vidē nodrošinātu vajadzīgo darbinieku praktiskās mācības tautsaimniecības nozarēs nepieciešamo profesiju apguvei, ņemot vērā katras nozares vajadzības un aktuālo darbaspēka pieprasījumu. Nozaru asociācijām NVA piešķir dotāciju ar pasākuma organizēšanu saistītām izmaksām, tostarp mācību pasākumu koordinēšanai, vadīšanai, pasniedzēju piesaistei, kā arī atlīdzina ar pasākuma organizēšanu saistītās izmaksas - 200 eiro apmērā par katru mācībās pie darba devēja iesaistīto bezdarbnieku, kas mācības būs pabeidzis. Mācības pie darba devēja ar nozaru asociāciju iesaisti tiek īstenotas darbinieku sagatavošanai darbam apstrādes rūpniecības, transporta un uzglabāšanas, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozarē, izņemot izdevējdarbību, kinofilmu, videofilmu, televīzijas programmu un skaņu ierakstu producēšanu, radio un televīzijas programmu izstrādi un apraidi. Detalizētāka informācija izlasāma NVA tīmekļvietnē: https://www.nva.gov.lv/lv/apmaciba-pie-darba-deveja-ar-nozaru-asociaciju-iesaisti

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI