DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Kampaņā “Tīrai Latvijai” savākti 666 217 kilogrami makulatūras, papīra iepakojuma

Publicitātes foto

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta”, Valsts izglītības satura centra un citu partneru rīkotajā kampaņā “Tīrai Latvijai”, piedaloties 375 izglītības iestādēm, savākti 666 217 kilogrami makulatūras un papīra iepakojuma. Savukārt 346 izglītības iestāžu skolēni kampaņā nodeva gandrīz 34 680 kilogramus izlietoto bateriju, informēja “Zaļās jostas” vides izglītības vadītāja Aija Caune.

Kampaņas “Tīrai Latvijai” uzvarētāji tiks apbalvoti “Zaļās jostas” vides svētkos, kas 24. maijā visas dienas garumā notiks “Latvijas Valsts mežu” dabas parkā Tērvetē.

“Mums ir liels gandarījums, ka arī šogad skolēni, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, mācībspēki, bērnu ģimenes aktīvi iesaistījās, nododot atkārtotai pārstrādei papīra iepakojumu un makulatūru, kā arī atbilstoši utilizējot bīstamos atkritumus – baterijas. Pateicoties kampaņai, bērni varēs redzēt, kā atkritumi pārtop izmantojamos resursos, jo par katru savākto makulatūras tonnu pretī varēs saņemt pārstrādātu papīru. Turklāt prieks, ka, neskatoties uz to, ka kopumā drukātās preses izdevumu apjoms mazinās, šogad savāktās makulatūras un papīra iepakojuma apjoms ir pieaudzis par vairāk nekā 30 000 kilogramiem,” norādīja Caune.

Kampaņas laikā visvairāk makulatūras un papīra iepakojuma – 27 193 kilogramus – savāca Ķekavas vidusskolas skolēni. Otrajā vietā ar 21 058 kilogramiem ierindojas Preiļu 1. pamatskola, bet trešajā ar 19 208 kilogramiem – Stāķu pamatskola.

Tērvetes vides svētkos tiks apbalvotas arī tās izglītības iestādes, kas savāca visvairāk makulatūras un papīra iepakojumu, rēķinot uz vienu audzēkni. Tādējādi pirmo vietu šajā konkursa kategorijā ieguva Māteru Jura Kazdangas pamatskola, kur uz vienu skolēnu savākti 157,5 kilogrami, otro vietu – Stāķu pamatskola ar nepilniem 148 kilogramiem uz skolēnu, bet trešo – Pērses sākumskola, kur, rēķinot uz vienu audzēkni, savākti 125 kilogrami makulatūras.

Savukārt bateriju vākšanas izaicinājumā pirmajā vietā ierindojās Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzēkņi, kampaņā nododot 1505 kilogramus bateriju. Otro vietu šajā kategorijā ieguva Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolēni, savācot 1288 kilogramus bateriju, bet trešo ar savāktiem 1135 kilogramiem – Stāķu pamatskola.

Rēķinot savākto bateriju daudzumu uz vienu skolēnu, pirmajā vietā ierindojās Nīcas pamatskolas izglītības iestāde “Spārīte” ar nodotiem vairāk nekā 32 kilogramiem,  otro vietu ar 25 kilogramiem ieguva Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas pirmsskolas izglītības iestāde, bet trešo ar savāktiem nepilniem deviņiem kilogramiem – Stāķu pamatskola.

Pirmsskolas, vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes no 2023. gada oktobra līdz šā gada 15. martam vāca papīra iepakojumu, makulatūru un baterijas. Kampaņa tika rīkota jau 21. reizi.

Otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA “CleanR”, AS “BAO”, SIA “Līgatnes papīrs”, “Balticfloc”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “LAUTUS VIDE”, VEF Rīga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI