Tiek plānots, ka «Riga Biohack #1: Biomedicine edition» kalpos kā platforma, kurā pētniekiem būs iespēja prezentēt savas tehnoloģijas, un kopā ar biznesa studentiem un profesionāļiem pārdomātu to iespējamo pielietojumu medicīnas sektorā. Šī pasākuma ietvaros dalībniekiem tiks dota iespēja ne tikai paplašināt savas zināšanas par biomedicīnas inovāciju ieviešanu tirgū, bet arī satikt domubiedrus, kas potenciāli varētu kļūt par zinātņietilpīga jaunuzņēmuma līdzdibinātāju.
Tāpat, izmantojot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra (ZIC), «Biocatalyst Foundation Venture Studio» un tehnoloģiju inkubatora «UniLab» resursus, pasākuma dalībniekiem tiks piedāvāts individualizēts atbalsts komercializācijas ceļa un zinātņietilpīga biznesa uzsākšanai.
Plašāka informācija pasākuma programmā: https://ej.uz/Riga_BioHack_agenda
Pasākums norisināsies 15. maijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00 RTU Arhitektūras un dizaina institūtā, 116. auditorijā, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā. Reģistrēšanās līdz 14. maijam: https://ej.uz/Riga_BioHack (vietu skaits ierobežots).
Pasākuma dalībniekiem, kas spēs atrast labākos komerciālos tehnoloģiju pielietojumus, būs iespēja prezentēt savu projektu Baltijā vērienīgākajā zinātņietilpīgo tehnoloģiju nozares konferencē «Deep Tech Atelier 2024», kas norisināsies no 16. līdz 17. maijam konferenču centrā Fantadroms, Gustava Zemgala gatvē 76, Rīgā.
«Riga Biohack» organizē Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) partneri - Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), sadarbībā ar nodibinājumu «Biocatalyst» un RTU ZIC.
BBCE saņem finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas «Horizon 2020” projekta «Baltic Biomaterials Centre of Excellence» (līguma Nr. 857287).