DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
1
1

Aprīlī Rīgas lidosta apkalpojusi vairāk nekā pusmiljonu pasažieru

Publicitātes foto

RIX Rīgas lidosta šā gada aprīlī, kas ir pirmais vasaras lidojumu saraksta mēnesis, apkalpojusi 547,2 tūkstošus pasažieru, bet kopš gada sākuma Rīgas lidostu saviem ceļojumiem izmantojuši 1,9 miljoni pasažieru.

Salīdzinot ar 2023. gada aprīli, tiešo pasažieru skaits Rīgas lidostā pieaudzis par trim procentiem un ir atgriezies pirmspandēmijas līmenī, to nedaudz pat pārsniedzot. Izaugsmes faktors tiešo pasažieru segmentā ir plašais un daudzveidīgais maršrutu klāsts, ko piedāvā Rīgā strādājošās aviokompānijas, un unikālie galamērķi, uz kuriem nevar aizlidot no citām tuvākajām lidostām. Tiešajiem lidojumiem Rīgas lidostu aprīlī izmantojuši 442 tūkstoši pasažieru, savukārt apkalpoto tranzīta un transfēra ceļotāju skaits aprīlī bija 105,5 tūkstoši.

Mēneša laikā lidostā apkalpoti 5175 pasažieru, aviācijas kravu, tehniskie, biznesa un citi lidojumi jeb par 5 % vairāk nekā iepriekšējā gada aprīlī. Kopš gada sākuma apkalpoto lidojumu skaits sasniedzies 17,8 tūkstošus.

Šajā vasaras sezonā Rīgas lidostā strādā 20 aviokompānijas, kas nodrošina Latvijai savienojumus ar vairāk nekā 100 galamērķiem 44 pasaules valstīs. Lielāko jaunumu klāstu vasaras lidojumiem no Rīgas piedāvā nacionālā aviokompānija “airBaltic”, kas aprīļa nogalē atklāja lidojumus uz Ļubļanu, bet maija pirmajā nedēļā – uz Tirānu, Sofiju, Skopji, Kišiņevu un Prištinu. Līdz ar bāzes atvēršanu tiešo lidojumu maršrutu tīklu no Rīgas šovasar palielina aviokompānija “Norwegian”, papildus lidojumiem uz Oslo, Stokholmu, Kopenhāgenu un Tronheimu piedāvājot tiešos lidojumus arī uz atpūtas galamērķiem Tivatu un Korfu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI