DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

23. maijā būs skatāms NVA EURES tiešsaistes raidījums “Uzzini, pirms dodies. Droša darba ceļvedis Eiropā”

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti sadarbībā ar citu Eiropas valstu kolēģiem šogad turpina veidot tiešsaistes raidījumu ciklu “Uzzini pirms dodies. Droša darba ceļvedis Eiropā”, lai informētu par Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) darba tirgu, veicinot izpratni par droša darba iespējām Eiropā. Sestais cikla raidījums, kas veltīts Spānijas darba tirgum, būs skatāms 23. maijā plkst. 16.00 pēc Latvijas laika EURES Latvia Facebook lapā (https://www.facebook.com/eureslatvia).

NVA EURES konsultants Andris Segliņš sarunā ar Spānijas EURES konsultantu Rafaelu Peresu Garsiju (Rafael Pérez García) skaidros, kādi šajā valstī ir darba un dzīves apstākļi, kādi speciālisti pieprasīti, kā jāveido CV un jāraksta motivācijas vēstule, kā tiek noslēgti darba līgumi un kādi dokumenti ir nepieciešami, uzsākot darba attiecības Spānijā. Raidījuma translācijas sekotāji EURES Latvia Facbook lapas komentāru sadaļā varēs uzdot jautājumus, kā arī vienoties par attālinātu konsultāciju.

“2024. gada 1. maijā apritēja 20 gadi kopš Latvija pievienojās Eiropas Savienībai un Nodarbinātības valsts aģentūra kļuva par daļu no EURES tīkla, sniedzot ieguldījumu darbaspēka brīvas kustības veicināšanā ES valstīs, Šveicē, Islandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā. 20 gadu laikā EURES Latvia sniedza vairāk nekā 220 tūkstošus konsultāciju par drošu darbu Eiropā, remigrācijas jautājumiem un atbalstu darbinieku piesaistei no Eiropas valstīm. Šodien, Eiropas dienā, videokonferenču platformā Zoom rīkojam arī tiešsaistes semināru par EURES pakalpojumiem. Sākot ar rītdienu, 10. maiju, atsākam arī tiešsaistes tērzēšanu jeb čatu Eiropas darba mobilitātes portālā. Katru darba piektdienu no pulksten 13.00 līdz 15.00 interesenti Eiropas darba mobilitātes portālā varēs uzdot jautājumus un saņemt NVA EURES konsultantu atbildes gan par nodarbinātības situāciju, darba un dzīves apstākļiem, gan par nodokļiem un sociālajām garantijām Latvijā un citās Eiropas valstīs,” informē NVA Darba tirgus departamenta projekta vadītāja - EURES koordinatore Līga Baufale.

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un to partneru tīkls. EURES galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu darba ņēmējiem un darba devējiem, kuri vēlas izmantot Eiropas darbaspēka mobilitātes iespējas. EURES tīkls darbojas 27 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, kā arī Šveicē, Islandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā. Latviju EURES tīklā pārstāv NVA.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI