Saskaņā ar Austrumu slimnīcas apkopotajiem datiem visvairāk gripas pacientu ārstējās stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs” – kopskaitā 242 cilvēki, no kuriem 237 pacientiem gripa bija pamatdiagnoze, bet 11 pacientiem – blakus diagnoze.
Profesore Baiba Rozentāle, stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” galvenā ārste, uzsver: “Gripa atšķiras no citām saaukstēšanās slimībām ar izraisīto komplikāciju smagumu. Visefektīvākais veids, kā aizsargāties pret gripu, ir vakcinācija. Pateicoties tam, ka pērn valsts apmaksāja gripas potes plašam iedzīvotāju lokam un cilvēki labprāt izmantoja šo iespēju, varu apgalvot, ka šis preventīvais un atbildīgais lēmums – sapotēties pret gripu – ne tikai palīdzēja ārstiem cīnīties par hroniski slimu pacientu veselību, bet lielai daļai pacientu senioru gados arī glāba dzīvību. Stacionārā “Latvijas infektoloģijas centrs” nenomira neviens pacients, kas bija potējies pret gripu, lai gan šeit ārstējās pacienti ar ārkārtīgi smagām gripas izraisītām veselības komplikācijām.”
Austrumu slimnīcas stacionārā “Gaiļezers” un stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” ārstējās vienāds skaits gripas pacientu katrā – 62 pacienti. Savukārt stacionārā “Biķernieki” šajā sezonā ārstējušies astoņi un stacionārā “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” – 16 gripas pacienti.
Gripa atšķiras no citām saaukstēšanās slimībām ar izraisīto komplikāciju smagumu. Visefektīvākais veids, kā aizsargāties pret gripu, ir vakcinācija. Veselības aprūpes speciālisti katru gadu aicina jo īpaši veselības riska grupu cilvēkus izmantot valsts nodrošinātās vakcinācijas iespējas. Smagāk ar gripu slimo mazi bērni, seniori un pacienti ar sirds un asinsvadu, plaušu un citām hroniskām slimībām, kā arī cilvēki ar novājinātu imunitāti.
Kaut arī gripas epidēmija ir beigusies un gripas vīrusu izplatība mazinās, ir jāatceras, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt. Austrumu slimnīcas infektologi atgādina dažus vienkārši un viegli izpildāmus piesardzības pasākumus un rosina biežāk uzturēties ārpus telpām brīvā dabā. Lai izvairītos no inficēšanās ar gripu un elpceļu vīrusiem: mazgājiet rokas iespējami bieži – ikreiz pārnākot mājās, pirms ēšanas, pēc tualetes apmeklējuma. Regulāri vēdiniet telpas un veiciet telpu mitro uzkopšanu. Lietojiet veselīgu pārtiku – tas palīdzēs stiprināt imunitāti. Pagariniet uzturēšanās laiku svaigā gaisā – ejiet pastaigās un nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm ārpus telpām.