DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības

Saeimas priekšsēdētāja 4. maijā: mums katram sirdī pukst Latvija

FOTO: Reinis Inkēns, Saeima.

“Mums katram sirdī pukst Latvija! Mēs esam Latvija ar savu vēsturi, laukiem, pilsētām un cilvēkiem, kuru rokās ir mūsu rītdiena,” pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa sestdien, 4. maijā, Saeimas svinīgajā sēdē, kas sasaukta par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka šodien svinam svētkus, kad pateicībā noliecam galvu savu tautiešu priekšā, kuri ar savām domām un darbiem uzdrošinājās īstenot ideju par Latviju.

“Mūsu valsts vislielākā vērtība ir mums līdzās – tie ir mūsu cilvēki, kuri pašaizliedzīgi dara savu ikdienas darbu un nes Latvijas vārdu pasaulē. Visi kopā mēs veidojam Latviju tādu, kāda tā ir un būs,” pauda Saeimas priekšsēdētāja. “Atzīmējot mūsu valsts neatkarības atgūšanas svētkus, novērtēsim to, kas mums jau ir: esam brīva valsts, varam brīvi runāt latviešu valodā, varam brīvi ceļot, esam Eiropas Savienībā, esam NATO dalībvalsts,” sacīja D.Mieriņa.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka šogad atzīmējam 20 gadus, kopš esam Eiropas Savienībā un NATO, un pateicās tiem, kas mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādāja valstiskuma nostiprināšanas labad caur Latvijas dalību šajās organizācijās. “Varam salīdzināt skaitļus, ekonomiskos rādītājus, dzīves līmeni un pakalpojumu kvalitāti toreiz un tagad. Par stabilu Latvijas izaugsmi nav nekādu šaubu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, vienlaikus akcentējot, ka mums netrūkst izaicinājumu, tostarp saistībā ar darba ražīguma stiprināšanu, digitalizāciju un efektīvu mākslīgā intelekta izmantošanu.

“Mēs katrs esam daļa no Eiropas! Mūs vieno brīvība, demokrātija un tiesiskums. Un mēs atbalstām sadarbību ar visām valstīm, kas dalās šajās vērtībās, jo ticam, ka tikai tādā pasaulē ir iespējama ilgtspējīga attīstība un miers,” pauda D.Mieriņa.

Saeimas priekšsēdētāja Latvijas pievienošanos NATO pirms 20 gadiem izcēla kā vienu no svarīgākajiem lēmumiem kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas. “Dalība aliansē ir ļāvusi attīstīt bruņotos spēkus un garantējusi valsts aizsardzības līmeņa attīstību atbilstoši drošības situācijai pasaulē un reģionā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, vienlaikus uzsverot, ka mūsu valsts aizsardzība galvenokārt ir mūsu pašu atbildība.

“Esam apņēmušies aizsargāt mūsu valsti no pirmā centimetra! Mūsu drošības garants ir ne tikai bruņotie spēki un ieroči, bet visaptveroša valsts aizsardzība un katra pilsoņa atbildība ir piedalīties šajā sistēmā,” pauda D.Mieriņa, tostarp uzsverot nepieciešamību stiprināt informatīvo telpu ar kvalitatīvu saturu.

Pievēršoties Krievijas agresijai Ukrainā, Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka tas ir nevis reģionāls izaicinājums, bet gan globālās drošības un stabilitātes jautājums, un arī mūsu reakcijai uz šo agresiju jāsniedzas tālāk par militārās aizsardzības nostiprināšanu un Ukrainas militāro spēju balstīšanu.

“Mēs ticam Ukrainas uzvarai! Mēs visi palīdzēsim, lai tā tiktu sasniegta! Paldies Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām – visiem, kas rod iespēju iesaistīties un ar savu darbu, saviem līdzekļiem un zināšanām palīdz Ukrainai panākt uzvaru šajā karā! Ar kopīgām pūlēm un neļaušanos nogurumam – karš ir uzvarams!” sacīja D.Mieriņa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI